Agility czy obedience?


Dzień dobry, czekamy na naszego szczeniaka owczarka holenderskiego i staramy się wybrać dla niego jakiś sport myśleliśmy o obedience oraz agility. Natomiast podczas rozmowy z hodowca usłyszeliśmy, że tych dwóch sportów nie da się łączyć. Chciałbym się dowiedzieć na jakiej podstawie nie można czy jeśli nie chodzi nam o bardzo wysoki poziom i startowanie w zawodach tylko z to żeby nasz pies miał fajne zajęcia możemy uprawiać oba sporty??

Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by psiak szkolił się w obu tych dziedzinach sportowych. Wiele psów trenuje po kilka sportów, a wyjątkowo wybitne czworonogi biorą nawet udział w zawodach w obu tych dyscyplinach. Owczarki holenderskie to pojętne, zmotywowane do pracy psy i pod okiem dobrego trenera mogą stać się wspaniałymi sportowcami. Rekreacyjne trenowanie obedience i agility nie powinno więc sprawić wam większych problemów. Poza tym przecież w każdej chwili możecie z któregoś sportu zrezygnować, jeśli zauważycie, że takie połączenie psu nie służy!

Z ostatecznym wyborem dyscypliny warto jednak poczekać, aż szczeniak podrośnie – dzięki temu trener będzie mógł odpowiednio ocenić predyspozycje psa do agility czy obedience i dobrać dla was zajęcie, które sprawi czworonogowi więcej przyjemności. Pamiętajcie też, że sporty te mogą nadmiernie obciążać rozwijające się stawy i kości szczeniaka. Dlatego z dynamicznymi elementami tych sportów należy poczekać do czasu, aż psiak zakończy odpowiedni etap wzrostu.

Autor: Redakcja Portalu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments