Duży pies rzuca się na inne czworonogi


Pies przyjazny do wszystkich reaguje silną agresją na dwa mieszkające w okolicy psy. W oby przypadkach pierwsza jego próba podejścia w otwartym terenie wywołała gwałtowną reakcję właściciela drugiego psa. W wyniku czego odciągaliśmy gwałtownie psa, który się rzucał i szczekał. Jego zachowanie zwiększało naszą nerwową reakcję (Pies jest naprawdę duży i wyrywając się przewrócił raz mnie a raz męża na ziemię. Nie zawsze jest możliwość uniknięcia spotkania Co powinno się zrobić.

W przypadku tak problematycznej agresji do innych psów warto jest skontaktować się z dobrym behawiorystą, który oglądając zachowanie psa będzie w stanie określić źródło problemu. Pokaże też, jak pracować ze zwierzakiem, by jego zachowanie w takich sytuacjach było spokojniejsze.

Tego typu agresja do wybranych, obcych psów może mieć przeróżne podłoże. Wasz pies może mieć silne, negatywne skojarzenia ze spotkaniem z nimi i rzucać się na nie, by nie dopuścić do zbliżenia, które będzie skutkować większą awanturą i szarpaniną z opiekunami. Jednak równie dobrze wina może leżeć po stronie tych obcych psów. Niektóre czworonogi zachowują się bardzo prowokacyjnie wobec innych zwierząt i potrafią zdenerwować nawet najspokojniejszego psiaka. Rozpoznanie, z czego wynika wasz problem, wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Jednak bez określenia źródła agresji ciężko będzie ją wyeliminować.

Autor: Redakcja Portalu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments