Jak żywić psa, który miał usuniętą śledzionę?


Dzień Dobry
Bardzo proszę o poradę mój pies Owczarek Niemiecki w wieku 8 lat zachorował na raka wykryto u niego guz na (śledziona) zostawiłem go w Klinice Weterynaryjnej została przeprowadzona operacja usunięta śledziona .
Bardzo proszę o poradę w sprawie żywienia psa wiem że karma nie powinna zawierać węglowodanów że powinna składać się z jak najwięcej tłuszczu . Dziękuję Mirosław M.

W przypadku takich stanów, jak usunięcie śledziony, należy skontaktować się z psim dietetykiem, który ułoży odpowiednią dietę dla tego konkretnego psa. Specjaliście należy przedstawić dokładne wyniki krwi pupila, by mógł on odnieść się do obecnego stanu zdrowotnego czworonoga.

W diecie psów, u których wykryto nowotwór, trzeba unikać węglowodanów – dieta powinna być złożona z wysokiej jakości, łatwostrawnego białka i dodatku tłuszczu. Należy więc zrezygnować z karm suchych i postawić na bezzbożowe puszki lub jedzenie przygotowywane w domu. Nie należy jednak samodzielnie przygotowywać takiemu psu posiłków bez konsultacji z psim dietetykiem! Warto także podawać psu suplementy omega-3, które mają szeroko udowodnione, prozdrowotne działanie.

Autor: Redakcja Portalu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments