Pies szczeka i nie daje się pogłaskać. Co robić?


Witam. Mój pies dziwnie zachowuje się przy furtce czyli szczeka jak ktoś wchodzi jest to osoba nie znajoma nie ma bata żeby pogłaskać. człowiek wyciąga rękę Niki wącha nie ma nic do jedzenia haułłłłłł haułłł haułłlłłł szczekanie pomieszane z piskiem. Co mam zrobić aby obca osoba mogła wejść i pogłaskać pieska.

Pies najprawdopodobniej boi się obcych – nic dziwnego więc, że nie daje się pogłaskać. Nie każdy pies jest fanem takich kontaktów z nieznajomymi osobami. Niektóre czworonogi potrzebują więcej czasu, by zaufać obcej osobie i dać się dotknąć. Nie widzę sensu w zmuszaniu go do kontaktu z obcymi ludźmi.  Wchodzący do domu ludzie powinni całkowicie ignorować psa, nie patrzeć na niego i nie dawać żadnego jedzenia. Zwierzak powinien być też ignorowany w momencie, gdy po wejściu nowej osoby do domu podejdzie ją obwąchać. Powinnaś dbać o to, by psiak we własnym domu czuł się bezpiecznie i nie był zmuszany do kontaktów z obcymi.

Polecam ci również skontaktować się z behawiorystą, który oceni zachowanie psa, wytłumaczy je i pokaże, jak pracować nad zwiększeniem pewności siebie u psa, oswojeniem go z ludźmi i ewentualnym rozwiązaniem innych problemów czworonoga.

Artykuły, które mogą ci się przydać:
https://www.psy.pl/sposoby-na-szczekajacego-psa/
https://www.psy.pl/lek-u-psa/
https://www.psy.pl/pokonac-strach/

Autor: Redakcja Portalu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments