Szczeniak kopuluje na naszych nogach!


Piszę z pytaniem które aż wstyd zadać. Mój szczeniak który jest z nami 3 tygodnie zaczął robić coś czego się nie spodziewaliśmy. A mianowicie zaczął stawać przy nodze lub ręce i … . Pewnie się państwo domyślacie co, nigdy nie słyszałam żeby szczenię tak robiło żeby dorosły pies to spotykałam się z takimi przypadkami. Co robić ???

Kopulowanie na rękach lub nogach człowieka to całkowicie normalne zachowanie u psów – również tych młodych. Najczęstszą jego przyczyną jest zbyt duża ekscytacja psiaka, frustracja lub silny stres. W takich chwilach najlepiej delikatnie odsunąć od siebie psiaka i jak najszybciej przekierować jego uwagę na zabawkę do gryzienia lub jakiś twardy przysmak do żucia.

Warto także zastanowić się, co jest bezpośrednią przyczyną takich zachowań czworonoga i starać się zapobiegać takim sytuacjom zawczasu. Niektóre szczeniaki mogą reagować tak na nadmierną ekscytację wywołaną zbyt długą i gwałtowną zabawą. Należy więc zmienić sposób zabawy z nimi na spokojniejszy i dawać psu częściej chwile odpoczynku.

Autor: Redakcja Portalu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments