Facebook, transfuzja i nowe życie dla psa


Gdyby nie apel na Facebooku, Ace, ukochany pies Angielki Chloe Muir-Smith, przekroczyłby już zapewne Tęczowy Most. Na szczęście znalazł się pies krwiodawca.

Ukochany dwuletni labrador Ace zjadł trutkę na szczury, relacjonuje www.mirror.co.uk, i wydawało się, że nie ma już dla niego żadnej szansy. Lekarze z pogotowia ratunkowego dla zwierząt stwierdzili, że może go uratować transfuzja krwi, ale nie mieli odpowiedniej grupy.

Opiekunka Ace 26-letnia Chloe Muir-Smith nie zastanawiała się długo. Natychmiast umieściła apel na Facebooku. Po kilku minutach odezwała się jej przyjaciółka Stacey Gott i zaproponowała, że przyjedzie do kliniki ze swoją suczką Grace. To nie koniec szczęśliwych zbiegów okoliczności. Okazało się, że krew Grace jest odpowiednia dla Ace i ten już po kilku godzinach od transfuzji poczuł się lepiej. Po dwóch dniach wrócił do domu.

Chloe mówi: „Ace jest częścią mojej rodziny. Do dnia wypadku nie wiedziałam, że psy mają różne grupy krwi”. A Stacey dodaje: „To wspaniałe, że Ace znów jest z nami. Był już prawie na tamtym świecie. Kiedy go zobaczyłam, nie mógł nawet unieść głowy”.

Przyjaciółki chcą teraz wpisać swoje psy na listę honorowych krwiodawców. Być może w ten sposób uratują życie także innym psom. A to jest możliwe nie tylko w Anglii. Już wiele lat temu laureatami nagrody Serce dla Zwierząt zostali twórcy polskiego Banku Krwi im. Milusia. Polskie psy także mogą ratować swoich pobratymców. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments