Fotograf nadał swojej jamniczce jej „prawdziwą wielkość”


Vivian jest normalnych rozmiarów śliczną, czarną podpalaną jamniczką. Fotograf Mitch Boyer, jej opiekun, zauważył, że w ciele Vivian kryje się duch dużo większego psa. I postanowił to uwiecznić na fotografiach. Efekty są zadziwiające!

Mitch Boyer, amerykański fotografik, jest właścicielem uroczej suczki, jamniczki Vivian. Poznał ją pierwszego dnia po narodzinach, bowiem szczeniaki powiła Gogo, suczka jego siostry. W Vivian zakochał się od pierwszego wejrzenia. Od tamtej chwili są nierozłączni. I razem przeprowadzali się wielokrotnie: zawitali do czterech stanów i pięciu miast w Stanach Zjednoczonych, mieszkali w dziesięciu różnych domach i mieszkaniach. W końcu osiedli w Nowym Jorku na Brooklynie, i to miejsce bardzo obojgu odpowiada.

Miłośnicy jamników zwykle twierdzą, że gatunek Canis familiaris (pies domowy) dzieli się na psy i …jamniki. Do wyznawców tej teorii nalezy z pewnością Mitch. Zauważył on, że w Nowym Jorku Vivian czuje się o wiele większa niż jest w rzeczywistości. Uznał więc, że warto uwiecznić jej „prawdziwe rozmiary” na fotografiach. Jak to jednak zrobić? W sukurs przyszedł niezawodny przy takich niecodziennych pomysłach Photoshop, program graficzny umożliwiający dowolną manipulację obrazem. I tak powstały niecodzienne zdjęcia jamniczki Vivian, która, mimo że nienaturalnych rozmiarów, wydaje się idealnie pasować do wybranych kadrów.

Mamy tu Vivian rozłożoną na kanapie, czekającą w metrze na kolejkę, polującą w mieście, zaglądającą przez płotek na tarasie z widokiem na miasto, a nawet kiedy robią sobie selfie z Mitchem.

Mitch pomny doświadczeń z dzieciństwa, kiedy wielokrotnie zmieniał miejsce pobytu, a co za tym idzie szkoły i przyjaciół, postanowił wydać książkę dla dzieci pod tytułem „Vivian the Dog Moves to Brooklyn” (Pies Vivian przeprowadza się do Brooklynu).

To opowieść o ogromnym jamniku, który przenosi się do wielkiego miasta i perypetiach z tym związanych. Książka ma pokazać dzieciom, że wszystkie wielkie zmiany w życiu, w tym przeprowadzka, nie są takie straszne. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments