Gdzie jest Boże Narodzenie?


W jednej z kanadyjskich szkół podstawowych powstało niezwykłe przedstawienie, relacjonuje stacja CBS News. Na scenie wystąpili mieszaniec labradora retrievera Buddy i pięciotygodniowy niemowlak Benson.

Nauczyciel muzyki z Ellerslie Elementary School Garth MacKay napisał scenariusz widowiska jasełkowego opowiadającego o bezdomnym chłopcu szukającym psa o imieniu Christmas (Boże Narodzenie), który zaginął. Bohaterami widowiska zostali uczniowie szkoły, a na scenie pojawili się też mieszaniec labradora Buddy (w roli Christmas), którego właścicielem jest dyrektor szkoły Jason Cormier, oraz pięciotygodniowy niemowlak Benson w roli Dzieciątka Jezus. Czymże byłoby bowiem Boże Narodzenie bez Dzieciątka Jezus? Niemowlę podczas przedstawienia trzymała jego siostra Charli (odtwarzająca rolę Maryi).

Uczniowie szukający w sztuce Christmas w drodze śpiewają kolędy, spotykają Świętego Mikołaja, a na scenie pojawiają się nawet hokeiści, którzy szukają miłości i wspólnoty. – Pytają „Gdzie jest Christmas?”, mając na myśli psa, ale tak naprawdę chodzi o Christmas (Boże Narodzenie) – tłumaczy sens sztuki jedna z uczennic. A inna dodaje, że w świętach Bożego Narodzenia nie chodzi o prezenty, a o spędzenie czasu z tymi, których się kocha. I tak uczniowie odnajdując psa, odnaleźli sens Bożego Narodzenia. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments