Harvey – prawdopodobnie najbardziej pomarszczony psiak na świecie!


Ciekawe, czy dałbyś radę policzyć wszystkie jego fałdki... Harvey to sześciomiesięczny pies, który według internautów wygląda jak zwinięty koc.

Internauci porównują go do zwiniętego koca, a niektórzy mają wręcz problem, by na zdjęciach doszukać się… psa. Harvey to sześciomiesięczny szczeniak rasy shar pei, który jest nowym ulubieńcem użytkowników mediów społecznościowych. Dlaczego ostatnimi czasy zrobiło się o nim głośno? Wszystko za sprawą zmarszczek, których ma więcej niż przeciętny przedstawiciel tej rasy.

Harvey – shar pei 

Kochany i rozpieszczany od momentu przyjścia na świat. Harvey urodził się w towarzystwie dwójki rodzeństwa, jednak w przeciwieństwie do nich miał znacznie więcej fałdek. Obecnie sześciomiesięczny już psiak mieszka na hiszpańskiej Minorce wraz ze swoją mamą Chloe i 22-letnią opiekunką Teresą Moll Arguimbau. Natomiast rodzeństwo znalazło nowe domy. 

Jedną z rzeczy, które najbardziej lubię w Harveyu, to właśnie jego zmarszczki – przyznała Teresa Moll Arguimbau.

Więcej zmarszczek, więcej problemów

Chociaż wielu internautów zachwyca się pofałdowaną skórą Harveya, to w rzeczywistości są one powodem wielu problemów. Bardzo liczne zmarszczki na pyszczku, zwłaszcza wokół oczu, uniemożliwiały szczeniakowi ich otwarcie. U Harveya niezbędna była pomoc lekarza weterynarii, który za pomocą specjalnych medycznych zszywek napinał skórę w okolicy gałek ocznych. Dodatkowo psiak potrzebował antybiotyków i specjalnych maści. Mimo to nie udało się ustrzec szczeniaka przed infekcją, która spowodowała aż pięciomiesięczną ślepotę.

Dzień, w którym Harvey podążał wzrokiem za moim palcem, był błogosławieństwem, ponieważ od miesięcy wpadał na drzwi, krzesła, stoły, łóżka i nie bawił się z rodzeństwem, bo bał się wstać ze swojego legowiska – wspomina Teresa. 

Dodatkowo pofałdowana skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Przedstawiciele tej rasy bardzo często borykają się z atopowym zapaleniem skóry.

Harvey z mamą i rodzeństwem
fot. www.instagram.com/harvey.thesharpei

A za warstwą skóry…

Znajduje się normalny psiak, który lubi być w centrum uwagi. Lubi też bawić się ze swoją mamą, grzać się na słońcu i kopać dołki na plaży. Jak mówi Teresa – Harvey stał się lokalną gwiazdą.

Harvey przyciąga wiele uwagi także w prawdziwym świecie. Życie na tak małej wyspie, na której wszyscy ludzie się znają, sprawia, że ​​Harvey jest bardzo znany wśród lokalnej społeczności – mówi opiekunka psa.

Teresa wykorzystuje rosnącą popularność Harveya nie tylko do publikowania zdjęć czy filmików psiaka w mediach społecznościowych, ale też przy okazji dzieli się z internautami wskazówkami i poradami dotyczącymi opieki nad rasą shar pei.

Więcej zdjęć Harveya można zobaczyć pod tym linkiem: www.instagram.com/harvey.thesharpei.

źródło: www.boredpanda.com | zdjęcie główne: www.instagram.com/harvey.thesharpei

Autor: Magdalena Olesińska