Hotel a schronisko dla zwierząt


"Biznesmen, Rafał P., mimo braku pozwolenia na prowadzenie schroniska, przyjmuje w swojej posiadłości bezdomne zwierzęta. Jak to możliwe? Jego firma formalnie nie jest schroniskiem, a "hotelem dla bezdomnych zwierząt", skąd trafiają one do schronisk w całej Polsce. Nim jednak się to stanie, psy - które często są chore, ranne, zagłodzone - są przetrzymywane nawet przez kilka dni w kiepskich warunkach, bez pomocy weterynarza. A to wszystko za aprobatą lokalnych władz. Sprawą zajęła się prokuratura."

"Schronisko w Olkuszu, prowadzone przez Rafała P., zlikwidowano w 2009 roku. Do zamknięcia doprowadził powiatowy lekarz weterynarii, który stwierdził, że psy są przetrzymywane w nieodpowiednich warunkach.

Na tej podstawie burmistrz Olkusza cofnął pozwolenie na prowadzenie schroniska. Dlatego P. zmienił szyld. Od 1 stycznia 2010 roku prowadzi nie schronisko, ale hotel dla zwierząt i nadal przyjmuje u siebie psy wyłapywane z różnych gmin. Wywozi je do schronisk dopiero wtedy, gdy uzbiera się tyle zwierząt, że transport się opłaca – bez względu na stan, w jakim się znajdują."

CZYTAJ DALEJ

 

źródło: tvn24.pl

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments