Hotelik w brzuchu psa

fot. Facebook

Toby i Sweet Willy to największe beagle'e świata. Toby mierzy ponad 3,5 metra, a Sweet Willy jest od niego dużo większy, bowiem... w jego wnętrzu urządzono hotel. Miejsca w tym niecodziennym hotelu zwanym Dog Bark Inn są rezerwowane z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Drewniane psiska, dwa beagle‚e Toby i Sweet Willy stoją pośrodku uroczego terenu rekreacyjnego zwanego Dog Bark Park w miejscowości Cottonwood w amerykańskim stanie Idaho. Willy nosi oficjalną nazwę Dog Bark Inn. Można w nim przenocować i zjeść śniadanie. A w hotelowym sklepiku zaopatrzyć się w drewnianą rzeźbę wybranej rasy psa.

Właścicielami Dog Bark są rzeźbiarz Dennis Sullivan i jego żona, Frances Conklin. Jako znani wielbiciele psów chcieli powiązać miejsce, w którym początkowo mieściła się tylko ich rzeźbiarska pracownia, z psami. Dennis zaczął rzeźbić psy, pieski i psiska z drewna. Na jego dzieła zaczęło spływać mnóstwo zamówień z całego świata. Warsztat artystów coraz częściej odwiedzali zatwardziali miłośnicy psów i tak narodził się pomysł na stworzenie niewielkiego hoteliku, żeby goście mieli gdzie przenocować.

Jako że para słynie z niekonwencjonalnych pomysłów, hotel musiał przyjąć jakiś niebanalny kształt, a w miejscu, w którym królują psy, kolejny pies wydawał się wręcz niezbędny. Powstał więc, zbudowany w technologii drewnianego szkieletu, hotel w kształcie beagle’a Sweet Willy, a obok niego stanął dla towarzystwa mniejszy beagle, też drewniany, Toby. Wnętrze hotelu jest bardzo przytulne, urządzone z nutką ekscentrycznego artyzmu. Goście mają do dyspozycji sypialnię, łazienkę i jadalnię, w której można zjeść pyszne śniadanie: domowego wypieku bułeczki i bajgle, sery, jogurt i granitę. Oczywiście dominują tu psie motywy. Dla uatrakcyjnienia pobytu do zabawy przygotowano drewniane puzzle z motywem psów i gry dotyczące naszych pupili.

Wokół Dog Bark Park można znaleźć wiele turystycznych atrakcji: klasztor świętej Gertrudy dla miłośników interesującej architektury i park stanowy Winchester Lake dla osób lubiących odpoczywać na łonie natury. Nic dziwnego, że miejsca w hoteliku Dog Bark Inn są rezerwowane z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Miłośnicy psów nie mogą się doczekać wakacji w tym miejscu, a zwłaszcza noclegu w brzuchu Sweet Willy’ego. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments