Internauci stają w obronie bezbronnych


Miłośnicy zwierząt na całym świecie protestują przeciwko haniebnym praktykom rybaków z wyspy Réunion leżącej na Oceanie Indyjskim niedaleko Madagaskaru, którzy mieli używać bezdomnych psów i kotów jako... przynęty podczas łowienia rekinów.

Sprawa nie jest nowa. Przed czterema laty ujawnili ją reporterzy magazynu „National Geographic”, pisał o niej również brytyjski „The Sun”. Na plaży znaleziono wówczas 6-miesięcznego labradora z przekłutymi fafle i zamontowaną stalową uprząż. Prawdopodobnie był ciągnięty za łodzią kłusowników. Brytyjska organizacja walcząca o prawa zwierząt RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals) wysłała list protestacyjny do władz wyspy.

Sprawa wciąż jednak jest żywa dzięki portalom społecznościowym. Do grupy skupiającej oburzonych tym procederem założonej na Facebook.com zapisało się już blisko 1,3 mln użytkowników! W internecie wciąż też podpisywać można petycje z protestami przeciwko afrykańskim rybakom.

Z drugiej strony nie brakuje także osób, które powątpiewają, czy opisane zdarzenia w ogóle miały miejsce. Jednak organizacja Sea Shepherd Conservation Society ogłosiła, że policjanci, którzy złapią przestępców, otrzymają 1000 euro.

A my, nie przesądzając sprawy, zachęcamy do poparcia petycji czy zapisania się do facebookowej grupy. Nigdy za wiele inicjatyw skupiających obrońców zwierząt.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments