Program Strefa Zoologiczna. Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka w domu?

fot. YouTube

Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka w naszym domu? Czego go uczyć, by bez stresu przeżył rewolucję, jaka zaraz nastąpi w jego życiu? Jakie rasy psów nadają się dla dzieci? O tym - i nie tylko - Aleksandra Więcławska, redaktor prowadząca portal Psy.pl rozmawiała w programie Strefa Zoologiczna.

Masz psa, a wkrótce będziesz mieć dziecko? Choć początkowo może ogarniać cię przerażenie, nie ma rzeczy niemożliwych, a prawie każdego psa można przekonać, że dzieci są fajne! Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka? O tym rozmawialiśmy w programie Strefa Zoologiczna, prowadzonym przez Michała Sawę, przedsiębiorcę z branży zoologicznej.

Jeśli chcemy, by relacja między psem i dzieckiem od samego początku przebiegała bezproblemowo, musimy o tę więź zadbać… jeszcze zanim na świecie pojawi się dziecko! Nauczyć psa, jak grzecznie chodzić na smyczy (gdy towarzyszem spacerów zostanie wózek, ta umiejętność okaże się niezbędna), mieć dobrze przećwiczoną komendę „na miejsce”. To oczywiście nie zagwarantuje nam, że relacja między psem i dzieckiem będzie wyglądać jak w bajce, ale da dobre podstawy pod wspólne mieszkanie pod jednym dachem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments