Jaki pies taki właściciel

fot. istockphoto.com

Właściciele agresywnych psów popełniają więcej przestępstw i wykroczeń - potwierdzają badania, o których informuje "New Scientist".

Naukowcy z West Virginia University pod kierownictwem Laurie Ragatz przeprowadzili internetową ankietę wśród 758 właścicieli różnych ras psów, w tym ras uznawanych przez American Kennel Club za agresywne. Ankietowanych podzielono na trzy grupy: właścicieli ras agresywnych, właścicieli dużych psów oraz właścicieli małych psów.
Ankieta została skonstruowana tak, by na jej podstawie określić predyspozycje psychiczne badanych, stosunek do przemocy wobec zwierząt oraz skłonność do zachowań psychopatycznych. W porównaniu z innymi, właściciele ras agresywnych okazali się znacznie bardziej skłonni m.in. do wandalizmu, bójek i angażowania się w nielegalny handel narkotykami.

Nie są to pierwsze badania zwracające uwagę na tę zależność. Naukowcy podkreślają, że zachowania agresywne psów są w dużym stopniu spowodowane złym wychowaniem i nieodpowiednim szkoleniem czworonogów, lub wręcz ich przyuczaniem do agresji. – Agresja psa nie wynika jedynie z jego rasy, ale również z usposobienia jego właściciela –przypomina Clive Wynne, psycholog z Uniwersytetu Floryda. tj, pap
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments