Jamnik, który zrzucił 20 kg


Obie, jamnik krótkowłosy, w sierpniu ubiegłego roku ważył jeszcze ponad 35 kg, dziś waży około 15 kg. 30 kwietnia przeszedł operację usunięcia nadmiaru skóry pozostałej po intensywnym chudnięciu.

Prawie rok temu Obie, który urodził się w 2006 roku i mieszkał w Seattle w stanie Waszyngton, trafił z rąk przekarmiających go starszych właścicieli do Nory Vanatty z Portland w stanie Oregon. Ważący 35 kg jamnik musiał nosić specjalne ubranka, by nie trzeć brzuchem o ziemię, a kilogramy tłuszczu obciążały jego kręgosłup. Dorosłe jamniki standardowe ważą ok. 7 kg (nie więcej niż 9 kg).

Niestety nie jest to tylko jego przypadłość. Według Association of Pet Obesity Prevention (stowarzyszenie działające na rzecz zapobiegania otyłości zwierząt) 53 proc. dorosłych psów i 55 proc. kotów cierpi na nadwagę lub otyłość. Winni są temu właściciel przekarmiający swoich pupili.

Obie pod opieką Nory Vanatty w dziewięć miesięcy stracił około 18 kg (jadł dwie filiżanki karmy dziennie, które dostarczały mu 500 kcal, i dużo spacerował), pozostałe 2 kg ważyła skóra, którą usunął dr Alon Kramer z Oregon Expert Vets. Nora dalej opiekuje się jamnikiem, a on nadal chudnie – dla zdrowia. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments