Kamienna Alice przeżyła


Skóra jak kamień, zupełne wyczerpanie, jedyny ruch, na jaki było ją stać, to drżenie poszczególnych części ciała, gdy siadały na niej wszechobecne muchy. Znaleźli ją wolontariusze indyjskiego oddziału organizacji Animal Aid Unlimited i dzięki temu ma szanse na nowe życie.

Suczka leżała na siedzeniu w zardzewiałej kabinie porzuconej ciężarówki. Głodna, z wystającymi żebrami, wyczerpana, nie mająca siły na nic. Ale było też coś jeszcze gorszego. Świerzb, na który cierpiała, zmienił jej skórę w kamień. Wolontariusze z Animal Rescue Unlimited opowiadali później, że wyglądała jak mumia sprzed tysięcy lat. Krążyły nad nią roje much i siadały na jej ranach. Suczka, nazwana przez wolontariuszy Alice, mogła tylko lekko poruszyć ciałem, by je odgodnić, gdy siadały na niej. Wyglądała, jakby znajdowała się w jakiejś malignie.

Wolontariusze delikatnie podeszli do kabiny ciężarówki, gdy mieli już pewność, że suczka rozumie ich dobre intencje, weszli do środka, zaczęli karmić ją smakołykami i lekko głaskać. By wynieść Alice z kabiny, wolontariusz owinął ją miękkim kocem. W schronisku, do którego trafiła, zajęto się leczeniem jej skóry, smarowano ją odpowiednimi maściami. W końcu nadszedł moment, gdy stanęła na własnych nogach i można było ją wykąpać. Ale w jej oczach wciąż czaił się strach. Trzeba było około sześciu tygodni, by Alice znów zaczęła wyglądać jak pies, a nie jak mumia. Jej skóra zaczęła się pokrywać meszkiem – jej sierść zaczęła odrastać. No i najważniejsze  zaczęła radośnie machać ogonem. Oby znalazła też dom. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments