Kejtry latały nad wodą


W miniony weekend poznańska Cytadela po raz drugi gościła zawody Dog Chow Disc Cup (III kwalifikacje). Do tradycyjnych konkurencji frisbee dołączyła absolutna nowość – dog diving, czyli skoki psów (po poznańsku kejtrów) do wody. Nie przeszkodziło w ich przeprowadzeniu nawet oberwanie chmury.

 

Zbocze pod Dzwonem Pokoju umożliwia obserwowanie zawodów bez konieczności przepychania się przy barierkach, a na telebimie pokazywano efektowne zbliżenia i powtórki.
Poznaniaków spacerujących po Cytadeli zafascynowała nowa, widowiskowa konkurencja Dog Diving, czyli skoki do wody, która swoją premierę miała właśnie w Poznaniu. Skoki na odległość  8 m, które w pogoni za zabawką oddawała suczka Mo, wzbudzały aplauz poznaniaków i nie przeszkadzał im, że ochlapuje ich woda z basenu. Organizatorzy zapraszali do podjęcia próby wszystkie chętne psy. Drugą konkursową nowością były zawody w zaganianiu owiec.
Lista startowa zawodów frisbee liczyła 218 pozycji. Najwięcej, bo 84 drużyny zgłoszono w super pro toss & fetch, w pozostałych odpowiednio: pro toss & fetch – 52 , super open – 45 , starters – 30 , bonsai – 7.
W niedzielnej rywalizacji przeszkadzała pogoda. Zawody trzeba było przerwać z powodu oberwania chmury. Gdy już się rozpogodziło, zawodnicy musieli stoczyć walkę także z wiatrem, co szczególnie skomplikowało rozgrywanie super pro toss & fetch, bo psy często kręciły się w kółko i były wyraźnie zdziwione miejscem, w którym ostatecznie dysk wylądował. Niektórzy zawodnicy przyjmowali taktykę rzucania pod wiatr, byle tylko dysk leciał w miarę prosto.
Przy okazji poznańskich zawodów DCDC odbywa się psi festyn. Swoje stoiska miały m.in. poznańska Straż Miejska – organizator akcji “Kejter też poznaniak”, i fundacja Animalia. Furorę zrobił także pokaz zaganiania… kaczek.  
Wyniki zawodów wkrótce na www.latającepsy.pl. AJ
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments