Koniec wielkiej przyjaźni

fot. Tomasz Jastrzębowski

Zaprzyjaźnione ze sobą od ponad roku mieszkanki warszawskiego zoo: Frida (owczarek niemiecki) i Zoja (tygrysica) zostały rozdzielone. Suczka pojechała do nowych właścicieli, kotka szykuje się do wyjazdu do Francji.

Zoja przyszła na świat w warszawskim ogrodzie zoologicznym w maju 2008 r. Ponieważ jednak nie karmiła jej biologiczna matka, kociakiem musieli się zająć pracownicy zoo. Początkowo tygrysica mieszkała w domu jednego z nich, ale gdy zaczęła zbytnio rozrabiać, wróciła do ogrodu. Postanowiono wtedy znaleźć jej towarzystwo. Wybór padł na jej rówieśniczkę Fridę (jednemu z pracowników zoo w tym samym czasie oszczeniła się suczka). Zwierzaki szybko przypadły sobie do gustu i stały się atrakcją zoo. Razem na smyczach chodziły na spacery, razem się bawiły.

Gdy tygrysica podrosła, ze względów bezpieczeństwa nie mogła już spacerować po parku, ale wciąż wiele godzin spędzała z Fridą. Zwierzęta nocowały osobno, a dzień spędzały razem na wybiegu. Co ciekawe, to suczka zdominowała znacznie większego tygrysa. Podczas zabaw wielokrotnie można było zobaczyć jak Zoja w poddańczym geście kładzie się i wyciąga łapy do góry przed psem…

Wszystko, co dobre, ma jednak swój koniec. Zoja wkrótce pojedzie do Francji. Suczką zainteresowali się mieszkający pod Warszawą państwo Kondraccy – miłośnicy owczarków niemieckich. Frida będzie miała u nich duży wybieg, a do towarzystwa białego pudelka. Zamiast z tygrysem będzie się mogła bawić z domowym kotem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments