Kot szkoli psy! A na imię mu… D-O-G. Zobaczcie film!


Wydaje się to wam niemożliwe? A jednak! Naprawdę kot szkoli psy. Niestraszne mu ani małe, ani duże. Ma ich wokół siebie mnóstwo, ale to on jest szefem.

Na początku nic nie wskazywało, że życie tego puchatego czarno-białego kotka tak się potoczy, że będzie się o nim mówić: kot szkoli psy. Nadine Wenig z Support Dogs Inc., organizacji szkolącej psy na potrzeby osób niepełnosprawnych, podczas wakacji mieszkała w pensjonacie na wsi.

Tam znalazła w pobliżu stodoły małego bezdomnego dzikiego kotka, który żył za pan brat z różnymi zwierzętami, ale nie miał pojęcia, co to kontakt z człowiekiem, głaskanie czy przytulanie. A jednak instynktownie podszedł do Nadine i zaczął się ocierać o jej nogi. I tak zaczęła się droga do tego, że kot szkoli psy.

Zauważyliśmy, że choć jest mały, absolutnie nie czuje strachu. Nie ma też problemu z przebywaniem w towarzystwie psów – opowiadała reporterom „This Dog’s Life” Stephanie McCreary z Support Dogs.

Kot szkoli psy dla niepełnosprawnych

Support Dogs szkoli psy asystentów dla osób niepełnosprawnych oraz niesłyszących, a także pomagające w terapii osób, które doświadczyły przemocy. Przygotowywane przez organizację psy pomagają też dzieciom uczyć się czytać. Kotek Nadine doskonale odnalazł się w grupie 23 psów i okazał się świetnym kandydatem do ćwiczenia ich cierpliwości. Gania za psimi ogonami i smyczami. Został nazwany D-O-G (wymawia się dee-OH-jee).

On tu rządzi. Jest szefem. Ma mnóstwo energii i lubi się bawić, więc doskonale nadaje się do uczenia psów cierpliwości i niezwracania uwagi na to, co dzieje się dookoła, podczas wykonywania ich obowiązków. Choć tego nie planowaliśmy, D-O-G wykonuje bardzo ważną pracę  – mówi Anne Klein z Suppot Dogs.  

D-O-G myśli, że jest… psem

D-O-G, przebywając w towarzystwie tylu czworonogów, tak naprawdę myśli chyba, że jest psem. Śpi ze swoimi towarzyszami i jada z psich misek zamiast z własnej. I rządzi nie tylko psami, ale i ludźmi.

D-O-G lubi pić wodę ze szklanek stojących na naszych biurkach i wyrywać pinezki z tablic korkowych. Niektórzy koledzy uważają się tylko za miłośników psów, ale po cichu każdy jest zakochany w naszym kocie. D-O-G jest rozpieszczony do szpiku kości – mówi Anne Klein.

Gdy więc ktoś będzie miał wątpliwości, że kot szkoli psy, możecie powiedzieć, że nie tylko – bo szkoli też ludzi.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments