Kowboj na czterech łapach


Nie tylko wyprowadza konie na pastwisko i przytrzymuje je podczas siodłania, ale nawet na nich jeździ! Border collie Hecan jest nieocenionym pomocnikiem Australijczyka Steve’a Jefferysa, właściciela szkółki jeździeckiej i słynnego trenera koni.

To właśnie Steve Jefferys rozpoczął  ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich w Sydney jako „Kowboj znad Śnieżnej Rzeki”. Na co dzień Steve jest człowiekiem bardzo zajętym – prowadzi duże ranczo, szkoli konie i organizuje seminaria doskonalące umiejętności jeździeckie. W pracy pomaga mu pies, bystry i inteligentny, na co zresztą wskazuje jego imię. Hecan to zbitka angielskich słów „he” czyli „on” i „can” – „móc”. Steve najwyraźniej uważa, że dla jego psa nie ma rzeczy niemożliwych.

Border collie Hecan bardzo chętnie przeprowadza konie na pastwisko, trzymając je za linkę uwiązaną do kantara. Niestraszny mu nawet koński grzbiet – na siodle świetnie utrzymuje równowagę, a nawet usiłuje kierować koniem za pomocą trzymanego w pysku sznura. Steve twierdzi, że wszystkie te umiejętności psa są wrodzone – on jedynie je odkrył przy okazji wspólnej pracy przy koniach.

Trener bardzo wysoko ceni sobie psa pomocnika, nazywając go swoim asystentem. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments