Kupka nieszczęścia na stercie śmieci

fot. YouTube

Rany na ciele powstałe w wyniku pogryzienia przez większego psa, skóra starta do żywego, sparaliżowane tylne łapy, resztki sierści skołtunione tak jakby to była skorupa żółwia – wolontariusze z West Coast Animal Rescue w mieście Tijuna w Meksyku nie widzieli psa w takim stanie od 14 lat, odkąd niosą pomoc bezdomnym zwierzętom.

TJ, mieszaniec pudla, został znaleziony przez przypadek. Wolontariusze otrzymali zgłoszenie o innym psie błąkającym się w okolicy i w trakcie poszukiwań natrafili na kupkę nieszczęścia leżącą na stercie śmieci. TJ był prawdopodobnie półrocznym szczenięciem (miał jeszcze mleczne zęby), ale mimo straszliwych przejść miał w sobie mnóstwo determinacji – próbował przemieszczać się na sparaliżowanych łapkach.

Dzięki pomocy ofiarodawców wolontariusze zapewnili TJ rehabilitację, zabiegi akupunktury i co najważniejsze – wózek, za pomocą którego pies może się poruszać. Przemiana, która nastąpiła jest wprost nieprawdopodobna. Skołtuniony, zawszony, ubrudzony odchodami, ledwo poruszający się pies, biega teraz dzięki wózkowi jak sprinter i ma w sobie już tyle siły, by poruszać się nie tylko po równych powierzchniach, ale i po trawie. Chętnie bawi się też z pobratymcami i czeka na swój dom. Zobaczcie, jak się zmieniał. MC

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments