Kurs ostatniej szansy dla psów z problemami


Wesoła Łapka organizuje w dniach 7-13 października 2013 roku sześciodniowy wyjazdowy kurs Super Pies dla właścicieli i ich podopiecznych, czworonogów, które są lękliwe, nie potrafią się opanować lub wykazują zachowania agresywne.

Kurs poprowadzi instruktor szkolenia psów i behawiorysta Jacek Gałuszka, nominowany kilka lat temu do nagrody Serce dla Zwierząt przyznawanej przez użytkowników portalu www.psy.pl, oraz doświadczeni instruktorzy Wesołej Łapki. – Nazywamy go kursem ostatniej szansy i czasem taki rzeczywiście jest – mówi Jacek Gałuszka i opowiada o megaagresywnym labradorze, rzucającym się na inne psy, który po kursie stał się miłym zwierzakiem, o mieszańcu goldena, podhalana i owczarka, którego właścicielka powiedziała, że albo coś się zmieni, albo uśpi psa, a po kursie wyjeżdżała szczęśliwa, albo o agresywnej suczce owczarka niemieckiego, która zmieniła się po jednym dniu zajęć.

Nie wszystkie przypadki są tak spektakularne, ale jeśli twój pies ma problemy z akceptacją innych psów lub ludzi albo się ich boi, warto coś zrobić, żeby to zmienić, bo wtedy lepiej będzie się żyło nie tylko jemu, ale i tobie. Szkoleniowcy Wesołej Łapki mają wieloletnie doświadczenie w budowaniu dobrych relacji między zwierzakiem i jego opiekunem. – Podczas sześciu dni kursu staramy się, aby każdy pies i jego właściciel mieli swojego trenera. Taka praca musi przynieść efekty – mówi Jacek Gałuszka. Kurs jest adresowany do zwykłych właścicieli psów, którzy chcą stać się świadomymi przewodnikami.

Na pytanie: Jakie problemy pomoże mi rozwiązać udział w kursie? instruktorzy Wesołej Łapki odpowiadają na swojej stronie internetowej: Takie, które są związane z brakiem opanowania emocji przez psa. Dotyczy to wariowania w domu i w czasie spaceru, skakania na ludzi, ciągnięcia i szarpania na smyczy oraz jej gryzienia, agresywnego rzucania się na inne psy i ludzi, problemów separacyjnych, kradzieży jedzenia i twoich rzeczy, nadmiernego pobudzenia przy witaniu gości, braku posłuszeństwa na spacerze itp.

 

Kurs organizowany jest w dniach 6-13 października w ośrodku VanTur w Księżych Młynach w województwie łódzkim. Zapisy i szczegóły na stronie www.wesolalapka.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. MC
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments