04.04.2024
Pokaż psu lepszy świat. Zostań opiekunem tymczasowym i zamieszkaj we wrocławskim Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt
Anna Marciniak
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
We Wrocławiu wystartowała niesamowita inicjatywa. Powstał Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt. Już tylko krok dzieli od pełnego ruszenia z akcją. Teraz trwa rekrutacja tymczasowych opiekunów.
fot. Shutterstock
Po blisko rocznym remoncie Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt jest gotowy na przyjęcie podopiecznych i ich tymczasowych opiekunów. To piękna inicjatywa i z pewnością jedna z niewielu na świecie.
Pomysł wziął się z naszych doświadczeń związanych z adopcją zwierząt. Wiemy, że największą szansę na adopcję mają zwierzęta zsocjalizowane, które żyją w normalnych, domowych warunkach. Ciągle brakuje nam tych domów tymczasowych. Jesteśmy uzależnieni od ludzi, którzy je nam udostępniają. Chcieliśmy mieć pewne miejsce we Wrocławiu, które będzie prawdziwym domem dla zwierząt – czytamy wypowiedź Patrycji Starosty z Grupy Ratuj na portalu Wrocław.pl.
Dom dla skrzywdzonych zwierząt
Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt to specjalnie przygotowany obiekt z inicjatywy Stowarzyszenia Grupa Ratuj, który ma zapewnić uratowanym psom i kotom dach nad głową. Każdy zainteresowany może stać się opiekunem podopiecznego, dzieląc z nim swoje codzienne życie.
Opiekunem ma szansę zostać każdy, kto jest miłośnikiem zwierząt i marzy o tym, aby przyczynić się do poprawy ich komfortu życia w Polsce. Osoby, które zgłoszą swoją kandydaturę i zostaną przyjęte, będą mogły zamieszkać w komfortowych, jasnych pokojach we wrocławskich Maślicach przy ulicy Rędzińskiej. Dom posiada ogród, a oprócz tego w pobliżu położone są tereny spacerowe.
Jaka będzie rola opiekuna?
W ramach tej inicjatywy mieszkańcy będą prowadzić normalny tryb życia, angażując się w pracę, naukę, odpoczynek oraz inne codzienne obowiązki. Dodatkowo każdemu zostanie przydzielony pies, któremu będzie poświęcać swoją uwagę i czas.
Głównym celem opiekuna będzie wprowadzenie podopiecznego w świat ludzi poprzez proces socjalizacji. W praktyce oznacza to, że będzie on uczyć zwierzaka zachowań społecznych i wspierać jego adaptację do nowego otoczenia.
Ta unikalna forma opieki nie tylko pozwoli przygotować psa do adopcji, ale także umożliwi mieszkańcom współtworzenie przyjaznej społeczności opartej na miłości i trosce o zwierzęta potrzebujące wsparcia.
Czy pobyt w Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt jest odpłatny?
Z racji tego, że schronisko nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie, osoby wynajmujące pokoje będą musiały za nie zapłacić. Będzie to jednak kwota znacznie niższa w porównaniu z cenami wynajmu na wolnym rynku we Wrocławiu. Za duży, ponad 20-metrowy pokój opiekun psa zapłaci 800 zł, a za 16-metrowy pokój – 700 zł. Warto nadmienić, że to jedyne koszty, jakie wynajmujący będą ponosić.
Do ich obowiązków jednak należeć będzie opieka nad powierzonym zwierzęciem oraz zachowanie uprzejmości wobec współlokatorów. Do dyspozycji będą komfortowe łazienki czy wyposażona kuchnia. W pokojach znajdują się także meble niezbędne do codziennego funkcjonowania takie jak łóżko, szafy, biurka i fotele. Pokoje są świeżo wyremontowane. Z pewnością każdy mieszkaniec poczuje domową atmosferę, wpłynie na to fakt, że przeznaczone są 3 pokoje. Minimalnym okresem zamieszkania jest rok.
Aplikuj na opiekuna zwierząt
Osoby, które są zainteresowane i marzą o tym, aby pokazać psom lepszy świat, proszone są o wypełnienie ankiety, która znajduje się pod tym linkiem: docs.google.com/forms/d.
Jeśli masz dodatkowe pytania, możesz skontaktować się za pomocą tego adresu mailowego: redzinska2024@gmail.com.
Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia 2024 roku. Grupa Ratuj już teraz zaprasza na huczne otwarcie Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt, które odbędzie się 6 kwietnia 2024 roku.
źródło: kochamwroclaw.pl, facebook.com
Absolwentka dziennikarstwa, od zawsze kochająca pisać. Prywatnie wielka miłośniczka zwierząt. Kocha naturę, a w szczególności ceni sobie zapach lasu, do którego często zagląda w towarzystwie swojego 3-letniego mieszańca.
Zobacz powiązane artykuły
23.04.2025
Pies uratowany spod falochronu! Niezwykła akcja ratunkowa w Kołobrzegu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To miała być spokojna niedziela. Jednak spacerowicze przy kołobrzeskim falochronie natknęli się na coś, co poruszyło całe miasto – spod betonowych gwiazdobloków wydobywał się piskliwy głos uwięzionego psa.
undefined
17.04.2025
Policyjne psy w akcji – Tolo i Karzeł odnaleźli zaginionych!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Nie tylko ludzie ratują ludzi. Czasem to właśnie cztery łapy i niezawodny węch robią największą różnicę. Dzięki pracy policyjnych psów służbowych – Tolo i Karła – w ostatnich dniach udało się odnaleźć dwoje zaginionych: starszą kobietę oraz chłopca, który oddalił się z domu. Każda z tych historii ma wspólny mianownik – czas działał na niekorzyść, a pomoc... miała cztery łapy!
undefined
10.04.2025
Krakowscy uczniowie z wielkimi sercami! Podsumowanie akcji Animbulans dla bezdomnych zwierząt
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To była akcja, która pokazała, że empatia nie zna wieku, a młodzież potrafi działać z sercem, siłą i organizacyjnym rozmachem! Uczniowie krakowskich szkół tworzący inicjatywę Animbulans zorganizowali wyjątkową zbiórkę dla podopiecznych tamtejszego schroniska.
undefined