„Ona nas ratuje”. Labradorka Wynn wspiera lekarzy podczas walki z koronawirusem

fot. www.facebook.com/susan.ryan.9809

Lekarze od kilkunastu tygodni dzielnie walczą z pandemią koronawirusa. W jednym ze szpitali w Denver labradorka Wynn jest nieocenionym wsparciem dla tamtejszego personelu medycznego. Co takiego właściwie robi?

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny, o czym doskonale możemy się przekonać w czasie panującej zarazy. Ten bohater ma cztery łapy, mięciutką sierść i niespełna rok. To pies, który wspiera lekarzy podczas ich pracy. Skąd się wziął w samym centrum walki z chorobą, jakim jest teraz każdy szpital? Susan Ryan, która opiekuje się labradorką, jest lekarką w Rose Medical Center w Denver. Zarażonych koronawirusem wciąż przybywa, co wiąże się z wielogodzinnymi dyżurami, brakiem odpoczynku i ogromnym stresem. Tamtejszy personel medyczny w tym niewątpliwie trudnym czasie, jakim jest walka z pandemią, może liczyć na nieocenione wsparcie, które daje im labradorka Wynn.

Opublikowany przez Susan Ryan Niedziela, 22 marca 2020

Labradorka Wynn, która ratuje lekarzy

O Susan Ryan i labradorce stało się głośno za sprawą krążącego w internecie zdjęcia, na którym możemy zobaczyć opierającą się o ścianę szpitalnego korytarza lekarkę w przyłbicy i leżącego tuż obok psa.

Kiedy zobaczyłam Wynn, po prostu ześlizgnąłem się wzdłuż ściany, a ona do mnie dołączyła. Oglądanie i słuchanie rzeczy, których nie da się „odzobaczyć”, ma na ciebie ogromny wpływ. Kiedy przebywasz z psem, głaszczesz go, czujesz się komfortowo. Masz też wtedy chwilę na to, żeby odnaleźć się w danym momencie – mówi Susan Ryan.

Rose ER physician Dr. Susan Ryan and superstar pup Wynn, a puppy in training with Canine Companions for Independence,…

Opublikowany przez Rose Medical Center Czwartek, 26 marca 2020

I chociaż ten kontakt wiąże się z dodatkowym myciem rąk, personel medyczny z przyjemnością korzysta z obecności Wynn. Nawet najbardziej przytłoczony obowiązkami pracownik personelu medycznego po kilku minutach z labradorką odczuwa ulgę.

Kiedy wychodzą, ich twarze są zupełnie inne. Wynn zdaje się wiedzieć, kiedy ludzie są zestresowani. Wówczas zbliża się i wspina im na kolana. Nie ma wątpliwości, że nas ratuje – opowiada Susan Ryan.

Wynn 2.0 working hard for the money.#giveadogajob#caninecompanions

Opublikowany przez Susan Ryan Piątek, 13 grudnia 2019

„Ona jest najjaśniejszą częścią naszego dnia”

Susan Ryan opiekuje się Wynn na co dzień, jednak nie będzie tak zawsze. Labradorka po przejściu specjalistycznego szkolenia ma asystować w Canine Companions for Independence – organizacji non-profit, która pomaga osobom niepełnosprawnym.

Personel medyczny w Rose Medical Center w Denver już wcześniej znał Wynn, ponieważ kobieta wielokrotnie przyprowadzała suczkę na oddział ratunkowy. Labradorka podczas dyżuru Susan przebywa w zamkniętym pomieszczeniu dla pracowników, gdzie lekarka przyciemnia światła i zostawia włączoną relaksacyjną muzykę. Wyznaczone osoby dbają o to, aby Wynn podczas dyżuru Susan była regularnie wyprowadzana na spacery. Labradorka 10 kwietnia skończy rok.

źródła: www.today.com, tvn24.pl | zdjęcie główne: www.facebook.com/susan.ryan.9809

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments