Labradory od starosty dla poznańskiej policji

fot. Shutterstock

Brązowy Alko i czarna Aza to labradory, których zakup dla Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu sfinansowało ze swego budżetu Starostwo Powiatowe.

– W ubiegłym roku dysponowaliśmy kwotą 210 tys. zł dla poznańskiej policji. Wśród potrzeb przez nią zgłoszonych były m.in. psy. Przeznaczyliśmy więc na nie część środków, a zakupem i organizacją szkolenia zajęli się sami policjanci – tłumaczy dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu Paweł Kurosz. – Alko będzie wykrywał narkotyki, a Aza materiały wybuchowe – mówi st. asp. Zbigniew Paszkiewicz, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu.
Półtoraroczny obecnie Alko szkolił się wraz ze swym przewodnikiem od lipca 2007 r. w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach, a od końca grudnia już pracuje. – Jestem przewodnikiem psów od 25 lat – mówi opiekun Alka. – To mój pierwszy labrador, dotąd miałem owczarki niemieckie. Alko jest dużo delikatniejszy, dla niego liczy się smakołyk, poklepanie.
Czarna Aza uczy się w Sułkowicach, jak wykrywać materiały wybuchowe. Po odbyciu szkolenia wróci ze swym przewodnikiem do poznańskiej komendy. (MC)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments