Łapy do masowania

fot. Shutterstock

Czy masaże relaksujące dla psów to zbytek luksusu? W Niemczech czworonogi mogą ich zażyć w kilku ośrodkach. Pierwszy Doggy-Wellness założył w Bad Dürkheim przed dwoma laty Ernst Cramerl, z którym rozmawiamy o jego pomyśle

Czy przyjeżdżają do Pana także osoby z psami po urazach?
Świadomie nie oferujemy żadnych zabiegów rehabilitacyjnych, tylko relaksujące, zarówno dla właściciela, jak i dla psa.

Co składa się na psią terapię?
Obserwujemy, jak pies reaguje na nasze działania i wybieramy te, przy których jest spokojny i odprężony. Robimy masaż pleców, całego ciała i uwielbiany przez psy masaż relaksujący uszu i łap. Mamy także masaże relaksujące głowy, sprzyjające prawidłowemu ukrwieniu. Te zabiegi fantastycznie uspokajają psy, wiele z nich przy nich zasypia…

Która z Państwa ofert cieszy się największym powodzeniem?
Najbardziej popularny jest program 5-dniowy. Aleź koszt takiego 5-dniowego relaksu waha się od 500 do 900 euro za osobę z psem! Tak – to rzeczywiście zadziwiające, ile właściciele wydają na swoje psy. Zanim pozwolą sobie na jakąś terapię dla siebie, pierwszy w kolejności jest pies. I jest obojętne, czy to pies rasowy czy mieszaniec.

Które masaże cieszą się największym powodzeniem?
Najpopularniejszy jest masaż relaksujący łap, następnie głowy i uszu. W przypadku bardzo małych psów lepszy jest masaż całego ciała. Psy są masowane około pół godziny.

Czy taka terapia może przedłużyć psu życie?
Mój pies jest tego dowodem. Przed dwoma laty weterynarz radził go uśpić z powodu schorzeń biodra i kośćca. Dzięki masażom mogliśmy jednak temu zaradzić. Masowaliśmy psy, które nie mogły już chodzić, a po serii masaży mogły pójść na spacer. Nie mogę jednak każdemu zagwarantować, że dzięki masażom jego pies pożyje dłużej. – Czy właściciele psów mogą się u Państwa nauczyć technik masażu? Oczywiście, chętnych uczymy, jak masować psa w domu.

Ernst Crameri (44 l.) – Szwajcar, od 25 lat mieszka w Niemczech. Z wykształcenia jest handlowcem, od 18 roku życia działa w branży kosmetycznej, właściciel firmy „Crameri Naturkosmetik“, na którą składają się m.in. farmy piękności, naturalne produkty kosmetyczne, szkolenia kosmetyczne itp. Przed dwoma laty wprowadził terapie relaksujące dla psów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments