Luksus zamiast bezdomności


Tajpej - stolica Tajwanu - zmaga się z plagą bezdomności zwierząt. Czy w rozwiązaniu problemu pomogą dwa luksusowe hotele dla psów (z basenami, salonami piękności, kanapami, pokojami VIP dla agresywnych osobników)? Na to liczą miejscowi biznesmeni.

Całodniowa opieka nad psem w Pet’s Dream Park Hotel kosztuje 14 dolarów (plus wyżywienie). Według twórców hotelu przeciętna rodzina, której w ciągu dnia brakuje czasu na opiekę nad psem, jest w stanie wydać taką kwotę. Kevin Lin, właściciel hotelu, zapewnia, że opieka nad zwierzętami będzie równie staranna jak w przedszkolu opieka nad dzieckiem. Zdradza też powód, dla którego, otworzył hotel. – Mam nadzieję, że przyczyni się do zmniejszenia bezdomności psów – mówi.

Yao Pen-thun, właściciel Little Treasure Hotel, dodaje, że jego klientami są często osoby, które wyjeżdżają w długie, kilkutygodniowe  podróże biznesowe. Gdyby nie mieli gdzie zostawić psa – musieliby się go pozbyć. Według szacunków na Tajwanie żyje ok. 180 tys. bezdomnych psów. Boom na kupowanie zwierząt domowych rozpoczął się tam w latach 80. XX w. Wiele osób kupowało i nadal kupuje szczeniaki, nie zdając sobie sprawy, z tego, że one urosną i trzeba będzie przez lata się nimi opiekować. Psy trafiają na ulice… Czy teraz znajdą schronienie w hotelach?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments