Mały, ale piękny


Pudel miniaturowy Smash Jp Talk About należący do mieszkających w Szwecji państwa Omura został uznany za najpiękniejszego psa świata podczas wystawy w duńskiej miejscowości Herning.

O zaszczyty na tegorocznej Światowej Wystawie Psów walczyło 19 354 czworonogów z 54 krajów. Najwięcej psów zgłosiła Dania (3867). Przybyło także blisko pół tysiąca zwierząt z Polski, dzięki czemu nasz kraj znalazł się w pierwszej dziesiątce pod względem liczby uczestników.

Spośród 345 zaprezentowanych ras najwięcej pojawiło się golden retrieverów. Jedyną rasą, która nie mogła wziąć udziału w imprezie, była tosa inu – w Danii jej posiadanie jest zakazane. Najstarszym psem biorącym udział w wystawie był gaardshund duńsko-szwedzki, który w tym roku skończy 18 lat – jeśli dodać jego wiek do wieku właściciela, to będą obchodzili… setne urodziny!

Przy okazji wystawy  zorganizowano także pierwsze w historii światowe mistrzostwa w tańcu z psem. W konkursie wzięły udział drużyny z dziesięciu krajów, m.in. z Rosji, Czech, Holandii i Finlandii. Uczestników oceniał trzyosobowy panel sędziowski, któremu przewodniczyła Karen Sykes z Wielkiej Brytanii. Pierwsze miejsce zajęła Kath Hardman z Wielkiej Brytanii z border collie Stillmoor Lady in Red. Zwycięska drużyna tańczyła w rytm "No More Tears" Donny Summer i Barbary Streisand.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments