Maugli, owczarek belgijski malinois, pobił rekord skoków do wody


Tropikalne upały nie zachęcają do przesadnej aktywności fizycznej. Jest jednak dyscyplina sportowa, która wydaje się stworzona dla chcących się ochłodzić czworonogów. To dog diving – skoki do wody. O wygranej decyduje długość oddanego skoku. Najdłuższy skok tegorocznych zawodów wyniósł 8,25 m.

Tego lata mieszkańcy Poznania mogli śledzić wyczyny zawodników dog divingu na terenie Cytadeli, na łące z Dzwonem Pokoju. Rywalizacja skocznych zwierzaków odbyła się w ramach tegorocznej edycji Dog Chow Disc Cup. W czasie imprezy można było podziwiać wyczyny zawodników uprawiających frisbee, pokazy związane z psami i kibicować uczestnikom dog divingu, zwanego inaczej dock divingiem. Organizatorzy podkreślają, że poza profesjonalnym i bezpiecznym basenem do skoków, posiadają też elektroniczny system do pomiaru długości skoków, który jest bardzo precyzyjny i pozwala bez trudu wyłonić zwycięzcę.

W tym roku pogoda postanowiła pokaprysić i pierwszy dzień zmagań zakończył się… deszczem. Ale to nie odstraszyło wodolubnych uczestników i następnego dnia wszyscy stawili się na miejscu zmagań w komplecie. Kilka psów pobiło nawet swoje życiowe rekordy! Zwyciężył owczarek belgijski malinois o imieniu Maugli, który skoczył na odległość 8,25 m. Także jego pozostałe skoki były imponująco długie.Wszyscy: i psy, i ludzie bawili się znakomicie. Dopisała także publiczność, dopingująca swoich faworytów.

We wrześniu emocjonującą rywalizację wodnych psów będą mogli obejrzeć mieszkańcy Warszawy, w ramach finału Dog Chow Disc Cup odbywającego się na Polu Mokotowskim. PŁ

Zobaczcie występy kilkorga zawodników w Poznaniu:

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments