Maugli, owczarek belgijski malinois, pobił rekord skoków do wody

Tego lata mieszkańcy Poznania mogli śledzić wyczyny zawodników dog divingu na terenie Cytadeli, na łące z Dzwonem Pokoju. Rywalizacja skocznych zwierzaków odbyła się w ramach tegorocznej edycji Dog Chow Disc Cup. W czasie imprezy można było podziwiać wyczyny zawodników uprawiających frisbee, pokazy związane z psami i kibicować uczestnikom dog divingu, zwanego inaczej dock divingiem. Organizatorzy podkreślają, że poza profesjonalnym i bezpiecznym basenem do skoków, posiadają też elektroniczny system do pomiaru długości skoków, który jest bardzo precyzyjny i pozwala bez trudu wyłonić zwycięzcę.

W tym roku pogoda postanowiła pokaprysić i pierwszy dzień zmagań zakończył się… deszczem. Ale to nie odstraszyło wodolubnych uczestników i następnego dnia wszyscy stawili się na miejscu zmagań w komplecie. Kilka psów pobiło nawet swoje życiowe rekordy! Zwyciężył owczarek belgijski malinois o imieniu Maugli, który skoczył na odległość 8,25 m. Także jego pozostałe skoki były imponująco długie.Wszyscy: i psy, i ludzie bawili się znakomicie. Dopisała także publiczność, dopingująca swoich faworytów.

We wrześniu emocjonującą rywalizację wodnych psów będą mogli obejrzeć mieszkańcy Warszawy, w ramach finału Dog Chow Disc Cup odbywającego się na Polu Mokotowskim. PŁ

Zobaczcie występy kilkorga zawodników w Poznaniu: