Mieszaniec maltańczyka z kosza na śmieci

fot. YouTube

Dwuletniego mieszańca maltańczyka z oplecioną wokół szyi rączką plastikowej reklamówki znalazł w koszu na śmieci przy jednej z głównych ulic mieszkaniec Detroit w Stanach Zjednoczonych.

Infekcję górnych dróg oddechowych i odparzenia na skutek leżenia we własnym moczu stwierdził lekarz weterynarii, gdy znaleziony w marcu tego roku w koszu na śmieci w Detroit mieszaniec maltańczyka w końcu trafił dzięki Michigan Humane Society do kliniki. MHS powiadomił mieszkaniec Detroit, który usłyszał skomlenie dobiegające z kosza na śmieci. Gdy go otworzył, ujrzał kupkę nieszczęścia: spośród brudnej i posklejanej odchodami sierści spoglądały na niego pełne smutku oczy.

Zwierzak, który nosi teraz imię Edgar, nim trafił do kosza na śmieci, był prawdopodobnie przetrzymywany w ciasnej klatce. Jego los byłby przesądzony, gdyby nie to, że przypadkowy przechodzień usłyszał dźwięki dobiegające z kosza i się nimi zainteresował. Historia Edgara dowodzi jednak, że nigdy nie należy tracić nadziei.

Gdy Cindy Nelson-Pouget  usłyszała o nim w wiadomościach i go zobaczyła, szybko podjęła decyzję o adopcji. – To, co ujrzałam, złamało mi serce. Żadnemu zwierzakowi nie powinno się coś takiego przydarzyć – powiedziała pracownikom MHS. Teraz Edgar ma już kogoś, kto go bezwarunkowo kocha, a on sam odzyskał wiarę w ludzi i normalny wygląd. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments