Napiwek na psa


Krótka historia o wielkiej miłości do czworonogów, pomocy, której obcy ludzie udzielili barmance z tatuażem w kształcie psiej łapki i mieszańcu labradora, który mimo że połknął piłkę i przeszedł poważną operację, teraz czuje się dobrze.

Pewna para zatrzymała się w barze hotelu Holiday Inn położonym w mieście Clinton w amerykańskim stanie New Jersey. Kobieta i mężczyzna zauważyli, że pracująca tam barmanka Christina Summitt ma na nadgarstku wytatuowaną psią łapkę. Mężczyzna zainteresował się tym i zapytał Christinę, czy ma psa. Ta odpowiedziała, że owszem – trzyletniego mieszańca labradora z dogiem niemieckim o imieniu Tucker, którego traktuje jak swoje dziecko. Wspomniała też, że jej pupil właśnie tego dnia przeszedł nagłą, poważną operację usunięcia piłki tenisowej, którą połknął i która dostała się do jelita cienkiego.

Para zamawiała drinki i obiad, co jakiś czas rozmawiając z obsługującą ich Christiną. W pewnym momencie mężczyzna zapytał, czy operacja była droga. Summitt odpowiedziała, że kosztowała 2,7 tys. dolarów (ok. 8,2 tys. zł), ale że dla Tuckera zrobi wszystko i zapłaci za jego zdrowie każdą kwotę, nawet ponad jej możliwości. Rozważała sprzedaż samochodu, byle tylko opłacić koszty leczenia pupila w szpitalu dla zwierząt.

Rachunek za kolację w barze kosztował parę 80 dolarów. Poza tą kwotą nieznajomi zostawili napiwek – 1 tys. dolarów. Christina Summitt była zaskoczona, nie chciała przyjąć pieniędzy, ale klienci upierali się, by wzięła tę kwotę i przeznaczyła na leczenie Tuckera. Christina ze łzami szczęścia w oczach przytuliła parę, od której usłyszała, że będzie się modlić za czworonoga.

   

Tucker, którego Christina Summitt adoptowała w 2011 roku, jest już w domu i czuje się dobrze. Nadal musi jeszcze przyjmować leki, ale jego życiu nic już nie zagraża. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments