Nie karm psa truskawkami na łyżeczce

fot. Thinkstock

Dziesięcioletni rottweiler Max musiał przejść operację zaraz po tym, jak połknął truskawkę... wraz z łyżeczką, na której mu ją podano.

');


Maksa truskawką poczęstował brat właścicielki, Annette Robershaw z Wakefield w hrabstwie West Yorkshire. Ku zdziwieniu wszystkich, czworonożny miłośnik tych czerwonych owoców łapczywie połknął truskawkę i łyżeczkę, którą mężczyzna karmił psa. Mimo że bezpośrednio po zdarzeniu Max nie wykazywał żadnych oznak złego samopoczucia, Annette Robertshaw zabrała pupila do szpitala. Tam zrobiono mu prześwietlenie, na którym dostrzec można było prawie trzynastocentymetrową łyżeczkę tkwiącą w żołądku Maksa. Lekarze weterynarii natychmiast przeprowadzili zabieg i ją usunęli.

Jeden z weterynarzy wykonujących zabieg Daniel Cook przyznał, że nigdy wcześniej nie widział psa z łyżeczką w żołądku, chociaż do kliniki często trafiają zwierzęta z różnymi przedmiotami w brzuchu. Daniel Cook dodał, że psy należy zawsze karmić z ich miski, wtedy podobne przygody by się nie zdarzały.  

Jak powiedziała właścicielka czworonoga, Max doszedł już do siebie, ale całkiem stracił apetyt na truskawki. JH

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments