Niebezpieczna piłka

fot. Thinkstock

Dwuletni mieszaniec siberian husky Pax z angielskiego miasta Brighton nie czuł się dobrze. Nie było jednak wiadomo, co mu jest. Nie chciał jeść i był ospały, więc opiekunka zwróciła się o pomoc do lekarza weterynarii.

Lekarze weterynarii z Brighton zbadali psa. Początkowo nic nie wykryli, dopóki nie przeprowadzili badania RTG. Na zdjęciu rentgenowskim okazało się, że brzuchu zwierzaka tkwi piłka.

Zdaniem lekarza ze szpitala weterynaryjnego z Brighton, gdyby nie operacja, husky mógłby umrzeć. Zabieg przeprowadzono od razu – z brzucha zwierzęcia lekarze wyciągnęli nienaruszoną, tenisową piłkę. Pax dobrze przeszedł operację i jeszcze tego samego dnia wrócił do domu. Jedynym śladem po zabiegu jest dziesięciocentymetrowa blizna.

>>> Przeczytaj artykuł „Latający przedmiot pożądania” <<<

Jak piłka tenisowa znalazła się w brzuchu siberian husky? Pax i Pixie (jack russell terrier), drugi pies tej samej właścicielki, uwielbiali bawić się piłką, biegać za nią i łapać ją w locie. Feralnego dnia piłka Paksa zniknęła gdzieś w parku. Właścicielka sądziła, że utkwiła w zaroślach – nie przyszło jej do głowy, że zwierzak zabrał ją ze sobą do domu, tyle że w brzuchu…

Od zabiegu opiekunka Paksa i Pixie pozbyła się wszystkich tenisowych piłek, jakie były w domu. Przestrzegła też znajomych właścicieli, jakim zagrożeniem może być zwykła zabawa w parku.

Brytyjscy weterynarze ostrzegają właścicieli przed urazami, do jakich może dojść u ich pupili przez zabawy z piłką. W zeszłym roku jedna z sieci weterynaryjnych zetknęła się z blisko stoma obrażeniami wywołanymi piłeczką – wśród nich były psy z połamanymi zębami, zablokowanymi jelitami i z urazami oczu. AW   

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments