Niechciany pitbul adoptowany przez policjanta

Fot. Arlington Police Department

Kiedy sierżant Gary Carter po interwencji mieszkanki Arlington zatroszczył się o biegającego luzem, podobno agresywnego, a w rzeczywistości łagodnego pitbula Jeffreya, który ostatecznie został oddany właścicielowi, nie sądził, że jeszcze kiedyś spotka się z tym czworonogiem. Dziś są razem na dobre i na złe.

Po telefonicznej interwencji kilkorga mieszkańców Arlington w Stanach Zjednoczonych, którzy skarżyli się, że w okolicy biega agresywny pitbul, sierżant Gary Carter wraz z policyjną partnerką pojechali we wskazane miejsce. Zastali tam biało umaszczonego pitbula, który nie wykazywał najmniejszych oznak agresji, wręcz przeciwnie był bardzo przyjazny. Chciało mu się bardzo pić i wyglądał na zagubionego. Carter zaopiekował się psem do czasu, kiedy przejęła go lokalna organizacja Animal Service, która zajmuje się porzuconymi czworonogami. Na szczęście Jeffrey miał wszczepiony czip i dzięki niemu szybko wrócił do swojego domu.

Jak się jednak okazało, jego właściciel nie był szczególnie zachwycony tym, że czworonóg się odnalazł. Kiedy więc po paru tygodniach Jeffrey znowu wybrał się na samodzielną wycieczkę i po raz kolejny trafił do Animal Service, jego opiekun stwierdził, że ma już dość jego ucieczek i nie chce go z powrotem. W tej sytuacji psu mogło grozić nawet uśpienie. Dowiedziawszy się o tym, sierżant Carter postanowił adoptować Jeffreya. Uznał, że skoro los skrzyżował ich drogi, to znak, że powinni być razem.

Jeffrey dostał od policjanta Cartera drugą szansę na życie. Ma teraz nie tylko nowy dom, ale i nowe imię Chance, czyli szansa. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments