Nieśmiały pies uratował życie opiekuna

fot. triblive.com

Roczna, płochliwa pitbulka zaalarmowała sąsiadów, kiedy jej opiekun niespodziewanie upadł i nie mógł wezwać pomocy.

Chloe, młoda suczka w typie pitbula, została przygarnięta z Humane Society of Western Pennsylvania w Cranberry do domu tymczasowego w kwietniu tego roku, ponieważ była chora na świerzb i wymagała szczególnej opieki. Chuck Weintrab i jego żona Sherrard, jej aktualni opiekunowie, robili wszystko, żeby suczka nabrała ufności do ludzi, ponieważ była bardzo bojaźliwa i często ze strachu zasłaniała łapami oczy. W socjalizacji czworonoga po przejściach pomagały ich dwie suczki rasy golden retriever – DaMa i Molly.

Chloe, która dotąd bała się ludzi, wykazała się zdumiewającym instynktem. Kiedy Chuck upadł nagle na podwórku z powodu problemów z sercem, po raz pierwszy sama oddaliła się od posesji i pobiegła do sąsiadów. Tak długo nie dawała im spokoju, aż zrozumieli, że coś musiało się stać w domu jej rodziny. Zaprowadziła ich prosto do swojego pana. Sąsiad w porę wezwał karetkę i dzięki temu udało się uratować życie Chucka.

Do czasu przyjazdu lekarza Chloe leżała przy jego twarzy i nie opuściła go ani na moment. Komentatorzy na Facebooku wyrażają nadzieję, że państwo Weintrabowie adoptują Chloe i dołączy do ich rodziny na zawsze. Chuck jest jej ogromnie wdzięczny za uratowanie życia, ale decyzja o adopcji jest trudna. Jak powiedział „The Tribune Review”, jeśli zatrzymają trzeciego psa, w domu nie będzie dość miejsca dla innych psów potrzebujących tymczasowej opieki, takiej jak teraz potrzebuje Chloe. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments