Niewidomy staruszek odzyskał wzrok


Piętnastoletni Spunky w schronisku miał małe szanse na adopcję. Kiedy tam trafił, nie tylko był już staruszkiem, ale także nie widział z powodu zaćmy. Dzięki pomocy organizacji The Lange Foundation udało się przywrócić mu wzrok, a niedługo potem znalazł dom na resztę życia.

Historia Spunky’ego oddanego do schroniska w Los Angeles z powodu podeszłego wieku i upośledzającej jego wzrok zaawansowanej zaćmy znalazła niezwykłe zakończenie. Małym kosmatym pieskiem zainteresowała się działająca na terenie Kalifornii fundacja Lange, która sfinansowała operację oczu psa. Dzięki temu Spunky znów widzi!

Los zgotował mu jeszcze jedną miłą niespodziankę. Jego historią zainteresowała się Michelle, mieszkanka Los Angeles, którą w stosunkowo młodym wieku także zaatakowała zaćma. Michelle postanowiła zaadoptować Spunky’ego właśnie z powodu jego kłopotów ze wzrokiem. – Wiem jak to jest, gdy się nie widzi – powiedziała – czuję więź z tym pieskiem.

W nowym domu przede wszystkim zajęto się zaniedbaną sierścią niepozornego staruszka. Po serii zabiegów pielęgnacyjnych i strzyżeniu Spunky okazał się ślicznym psiakiem, na dodatek z cudownym, pogodnym usposobieniem i energią młodzieniaszka. .

Jego nowa opiekunka wygrała los na loterii: piesek towarzyszy jej wszędzie i wzbudza ciepłe reakcje ludzi, co pomaga Michelle nawiązywać kontakt z otoczeniem. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments