Niewidomy szczęściarz


Niewidomy bulmastif Oliver zdobył tytuł Psa Roku w konkursie brytyjskiego królewskiego towarzystwa opieki nad zwierzętami RSPCA, w którym biorą udział uratowane czworonogi niezależnie od rasy, maści i rozmiarów.

Oliver dostanie w nagrodę roczny zapas karmy od Butcher’s Pet Care i ubezpieczenie od RSPCA, a także zostanie bohaterem okładki popularnego w Wielkiej Brytanii magazynu „Dogs Today”.
Dwa lata temu Oliver nie mógł się jednak spodziewać, że tak potoczy się jego życie. Nieodpowiedzialny hodowca – by nie ponosić kosztów opieki weterynaryjnej – wyrzucił go przed świętami Bożego Narodzenia na śmietnik, bo zwierzak zachorował na infekcję oczu. Gdy go znaleziono, natychmiast zajęli się nim lekarze i wyleczyli zakażenie, ale nie udało się im uratować wzroku psa, a jedno oko trzeba nawet było usunąć. W swoim nieszczęściu czworonóg miał jednak szczęście, bo rodzina Julie Harkess – przeczytawszy w lokalnej gazecie jego poruszającą historię – postanowiła go zaadoptować. Dziś Oliver żyje w dobrych warunkach, wyrósł na pokaźnych rozmiarów zwierzaka (50 kg) i nauczył się doskonale funkcjonować mimo swej ślepoty. Poza tym wstawiono mu sztuczne oko, by poprawić jego wygląd. Jest wspaniałym przyjacielem rodziny i jej drugiego psa Simby – na co dzień poprawia im nastrój.
Historia Olivera jest jedną z 17 tys. opowieści – bo tyle psów adoptuje się rocznie za sprawą RSPCA. W finale konkursu Dog of the Year biorą udział zwierzaki wybrane w eliminacjach w sześciu regionach. O tym, który z nich zostanie zwycięzcą, decydują czytelnicy gazety „Sunday Express”, na łamach której czworonogi są prezentowane. (MC)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments