Niezwykły wolontariusz Armii Zbawienia


Gdy nadchodzi okres zbierania funduszy przez organizacje charytatywne, liczy się każdy pomysł zachęcający do wsparcia finansowego. Alvin, leonberger Julii i Steve’a Robertsów, pomaga swoim właścicielom zbierać datki na rzecz ubogich dzwoniąc w dzwonek zawieszony na specjalnym stelażu.

Państwo Roberts są wolontariuszami Armii Zbawienia. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia ustawiają się przed sklepem Walmart w Richmond w Stanach Zjednoczonych, prosząc klientów sklepu i przechodniów o pomoc dla tych, którym się źle powodzi, by i oni mogli zaznać świątecznej radości. Państwu Roberts zawsze towarzyszy ich pupil, leonberger Alvin. Obecność Alvina pomaga ludziom otworzyć serca i portfele na rzecz potrzebujących. Pies chętnie uderza w dzwonek, przyciągając uwagę zaaferowanych przedświątecznymi zakupami klientów sklepu. Czworonożny wolontariusz za swoją pracę otrzymuje skromne wynagrodzenie w postaci smakołyków.

Wolontariat Alvina nie ogranicza się tylko do takich jednorazowych akcji. W kwietniu 2012 roku zdał on specjalistyczny egzamin na psa-terapeutę oraz egzamin „Pies Dobry Obywatel”. Jest terapeutą osób starszych, odwiedza ich w domu opieki i daje im chwilę radości, a czasem wzruszenia, gdy jego wizyta staje się okazją do wspominania ich własnych psów. Pracuje także z dziećmi autystycznymi. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments