O psie, który latał samolotem

fot. Kulula.com

Zakończone w ostatni weekend w RPA mistrzostwa świata w piłce nożnej miały także swego psiego bohatera drugiego planu - boston terriera o nietypowym imieniu: Sepp Blatter.

Dwunożny Sepp Blatter to prezydent FIFA, która w związku z organizacją mundialu podpisuje liczne umowy sponsorskie. Są one tak skonstruowane, że firmy nie będące sponsorami mundialu nie mogą się posługiwać żadnymi znakami ani hasłami kojarzącymi się z mistrzostwami.

Południowoafrykańskie tanie linie lotnicze Kulula podczas mundialu reklamowały się więc jako "nieoficjalny narodowy przewoźnik w czasie wiecie czego", a mimo to miały problemy z FIFA. Chcąc "podziękować" za zakaz normalnej reklamy, szefowie Kulula zaprosili szefa FIFA do skorzystania z bezpłatnych lotów. Blatter zaproszenia nie przyjął, ale do linii lotniczych zgłosił się właściciel psa, który przekonywał, że jego czworonóg nazywa się właśnie Sepp Blatter, a linia lotnicza w swojej ofercie nie zaznaczyła, że
darmowe bilety ma tylko dla człowieka o takim nazwisku.
Linie lotnicze dały się wciągnąć w tę grę. Sepp Blatter latał więc za darmo podczas "wiecie czego". Psiak stał się maskotką firmy. Więcej zdjęć z jego podróży możecie obejrzeć na profilu facebookowym linii lotniczych Kuala: galeria 1, galeria 2, galeria 3 oraz w filmie wideo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments