O psie, który mieszkał pod podłogą szopy

fot. YouTube

Woody nie miał szczęścia. Jego właściciel zmarł, a rodzina sprzedała dom i psa wyrzuciła. Co się działo dalej?

Przez rok Woody, wierny przyjaciel, wciąż wierzył, że jego opiekun wróci, że znów będą razem. Mieszkał pod podłogą w opuszczonej szopie, a sąsiedzi przynosili mu wodę i karmili go. Próbowali też znaleźć kogoś, kto się nim zaopiekuje. Woody leżał na brudnym wymieszanym z kawałkami betonu piasku. Ten śliczny kudłaty pies miał brudną, splątaną w dredy sierść.

Gdy wolontariusze Hope for Paws usiłowali założyć mu smycz odwrócił głowę. Chwilę jeszcze się bronił, ale w końcu się poddał i opuścił kryjówkę. Wydobyty na  światło dzienne i delikatnie głaskany znów poczuł, że jest darzony miłością. Bez oporu dał się wziąć na ręce.

Przede wszystkim trzeba było ogolić mu splątane dredy.  Potem konieczna była kąpiel, która musiała stanowić dużą ulgę dla skóry zwierzaka. Owinięty później w kocyk z przyjemnością poddawał się głaskaniu.

Lisa Chiarelli, która pomagała Eldadowi Hagarowi wydobywać Woody’ego z szopy, zobowiązała się też szukać mu domu. Ten śliczny, drobny, jasnowłosy psiak promieniuje teraz radością i do szczęścia potrzeba mu tylko albo aż rodziny, która zajmie się nim na stałe. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments