Odnaleziona dzięki ogłoszeniom na słupach

fot. Facebook

Podczas spaceru w rodzinnych Katowicach młoda dożyca Esi wysunęła głowę z obroży i uciekła w niewiadomym kierunku. Szybka reakcja właścicieli spowodowała, że suczka zakończyła swoją karierę uciekinierki zaledwie po jednej nocy. Teraz, już bezpieczna, może cieszyć się domem i swoją rodziną.

Esi, oficjalnie Escada Splendoria Vratislavia, ośmiomiesięczna suczka doga niemieckiego wyszła na wieczorny spacer, mając na sobie obrożę, a nie zakładane wcześniej szelki. Rosnąca jak na drożdżach dożyca zmieniała gabaryty tak szybko, że szelki stały się za ciasne i trzeba było zamówić jej nową uprząż. W oczekiwaniu na nadejście paczki z nowymi szelkami, rodzina przez kilka dni musiała zadowolić się obrożą. Ta przymusowa sytuacja okazała się fatalna w skutkach.

Przestraszona czymś Esi gwałtownie wyrwała głowę z niedopasowanej obróżki i popędziła w dal. Przerażonej właścicielce pozostała w dłoni obroża z przyczepioną, a jakże, adresówką. Oznaczało to, że ktoś, kto zaopiekuje się zwierzakiem, nie odnajdzie łatwo jej właścicieli, chyba że wpadnie na pomysł, aby odczytać dane z wszczepionego psu czipa w najbliższej dysponującej czytnikiem lecznicy.

Na szczęście kobieta nie straciła głowy. Natychmiast zmobilizowała zaprzyjaźnionych użytkowników Facebooka, prosząc o informowanie o sprawie w mediach społecznościowych, ale też porozwieszała w całej okolicy wiele papierowych ogłoszeń, wiedząc, że nie wszyscy swobodnie korzystają z internetu. Ten pomysł okazał się bardzo dobry. Dzięki pomocy życzliwych ludzi suczka mogła się przywitać ze swoją panią po zaledwie jednej nocy spędzonej „na gigancie”. W domu, po przywitaniu się z domownikami, zapadła w głęboki sen, umęczona swoimi nocnymi przygodami.

Esi miała szczęście – ruchliwe Katowice nie są przyjaznym miejscem dla poruszającego się samodzielnie psa. Jak zwykle w takich przypadkach pomogła zarówno mobilizacja internetowej społeczności, ale przede wszystkim kilkadziesiąt ogłoszeń rozwieszonych w różnych miejscach. Intensywne i natychmiastowe ogłaszanie zaginionego zwierzaka to często klucz do jego odzyskania! PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments