Ostatnie podskoki


W ostatni weekend w Warszawie odbył się finał Pucharu Polski Agility. Do udziału w zawodach dopuszczono blisko 160 czworonożnych zawodników (chętnych było jeszcze więcej)!

Oprócz tradycyjnych już klas dla początkujących i bardziej zaawansowanych zorganizowano także zawody weteranów (na obniżonych przeszkodach).
Zawody sędziowała para małżeńska z Czech Iveta i Roman Lukacovie. Przesympatyczni sędziowie ustawili ciekawe, niełatwe tory i sędziowali z uśmiechem na twarzach niezależnie od tego, czy akurat świeciło słońce, czy padał deszcz. Zmagania zawodników śledziła z wypiekami na twarzy publiczność, która mogła się przekonać, jak fajnie można się bawić z czworonogami.

Puchar Polski Agility 2009 w klasie large wygrała bardzo doświadczona para Etoile z Wiedźmińskiej Stajni (tervueren) z przewodniczką Agnieszką Kunkel – obie są mistrzyniami Polski i reprezentantkami  Polski na mistrzostwach świata w tym roku.

Wśród psów średnich wygrał Vigo de la Colline aux Marmottes (owczarek pirenejski) z Olgą  Kwiecień-Maniewską. W klasie small  triumfowała Gracja Obornicki Nornik (parson russell terrier) prowadzona przez Iwonę Kalisz (również reprezentowały nasz kraj na tegorocznych mistrzostwach świata).
Zawody zorganizował klub agility Cavano we współpracy z warszawskim  oddziałem ZKwP.

Wyniki: www.cavano.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments