Pierwszy pies Ameryki Bo Obama znalazł pisanki


Członek rodziny prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy portugalski pies dowodny Bo przygotowuje się już do odbywającego się tradycyjnie w poniedziałek wielkanocny toczenia jajek przed Białym Domem, które w tym roku odbędzie się po raz 135.

Bo udał się na poszukiwanie ukrytych na trawniku Białego Domu pięciu pisanek (w tym roku na jednej z nich odciśnięta jest jego łapa, na pozostałych znajdują się podpisy pary prezydenckiej) i jak przystało na doskonałego aportera szybko poradził sobie z zadaniem, co można zobaczyć poniżej.

 

 

Wymarzony przez córki prezydenta Obamy Malę i Sashę Bo trafił do Białego Domu na początku 2009 roku. Podarował go rodzinie prezydenta Stanów Zjednoczonych senator Edward Kennedy, który sam jest właścicielem trzech portugalskich psów dowodnych.

 

 

Tradycja zabawy zwanej White House Easter Egg Roll sięga 1878 roku. Zapoczątkował ją ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Rutherford B. Hayes. Na poniedziałek wielkanocny zaprasza się do ogrodów Białego Domu amerykańskie rodziny w drodze losowania. Zwycięzcy loterii pochodzą ze wszystkich 50 stanów. W tym roku w imprezie ma wziąć udział ponad 35 tys. osób. Oprócz toczenia jajek odbywa się głośne czytanie książek przez znane osobistości, organizowane są też występy zespołów muzycznych, zawody sportowe i pokazy kulinarne. Związane są one także z firmowaną przez Michele Obamę akcją „Let’s Move” („Ruszajmy się”). MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments