Gdy bajka staje się rzeczywistością… Lis i pies bawią się tak samo jak bohaterowie filmu Disneya!

Screnn z www.youtube.com/watch?v=VCCBDBHiO14&feature=emb_title / zdjęcie: Kennedy News and Media

Pies Ernie i lis Marley istnieją naprawdę, choć mogłoby się wydawać, że są bohaterami bajki dla dzieci. Co więcej, są przyjaciółmi, których połączyła niezwykła więź.

Czy ktoś z was zna animowany film Disneya „Lis i pies”? Przedstawia on niezwykle wzruszającą historię przyjaźni osieroconego lisa i psa myśliwskiego. Myślisz, że takie rzeczy dzieją się tylko w bajkach? Otóż nie! Również w prawdziwym życiu. W tym wypadku buldog Ernie zaprzyjaźnił się z sześciomiesięcznym liskiem Marleyem. Chociaż nikt się tego nie spodziewał, przedstawicieli tych dwóch różnych gatunków połączyła wyjątkowa więź emocjonalna.

Zrezygnowała z pracy, by zaopiekować się lisem

28-letnia Pauline Ashanolla jest opiekunką 4-letniego Erniego. Kobieta jest również znana z niesienia pomocy zwierzętom. Pewnego dnia przyjaciele Pauline znaleźli dwutygodniowego liska. Zwierzę było przemarznięte, wygłodzone, przestraszone i zaniedbane. Z racji tego, że nie mogli oni znaleźć żadnego azylu, który zajmowałby się ratowaniem lisów, zwrócili się o pomoc do Pauline. Kobieta bez chwili wahania postanowiła zaopiekować się maluchem. Co więcej, zrezygnowała nawet z pracy, by w pełni poświęcić się Marleyowi (takie imię otrzymał lisek).

Lisek był pokryty muchami i kleszczami. Robaki – większe niż Marley – były dosłownie wszędzie, nawet w uszach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że lis nie przeżyłby, gdyby został znaleziony zaledwie 15 minut później – wspomina Pauline Ashanolla.

Pies i lis – jak bohaterowie bajki Disneya

Pauline przez 6 tygodni musiała karmić Marleya strzykawką co 90 minut – w dzień i w nocy. Lis przez 4 miesiące otrzymywał także leki na wszelkie robaki i kleszcze. Pauline martwiła się, jak Marley zareaguje na psa. Chociaż początki faktycznie nie były najłatwiejsze, to z czasem zwierzęta zapałały do siebie sympatią. Co więcej, stały się nierozłączne.

Na początku Ernie był przerażony Marleyem, a lis psa nie lubił. Z czasem Marley zaczął spać bliżej Erniego. Po trzech tygodniach zaczęli się dogadywać. Natomiast pewnego dnia po prostu razem biegali i od tego czasu są najlepszymi przyjaciółmi – relacjonuje Pauline.

Obecnie Ernie i Marley są nierozłączni. Potrafią godzinami wspólnie spędzać ze sobą czas, a w nocy śpią wtuleni w siebie. Ernie – jak podkreśla Pauline – jest bardzo delikatny w stosunku do lisa. Natomiast internauci porównują tę parę do bohaterów animowanego filmu Disneya „Lis i pies”.

źródło: www.boredpanda.com | zdjęcie główne: www.youtube.com

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments