Policjanci wskoczyli do wody, by ratować psa. Nie wahali się ani chwili

fot. Shutterstock

Hiszpańscy funkcjonariusze Straży Obywatelskiej uratowali tonącego psa, który wbiegł na zamarznięte jezioro i wpadł do wody.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek – 7 grudnia – w hiszpańskim mieście Badaguás. Funkcjonariusze hiszpańskiej Straży Obywatelskiej uratowali psa, pod którym załamał się lód na rzece. Cała akcja ratunkowa ma szczęśliwe zakończenie – wyziębiony i zmęczony czworonóg wrócił do przerażonej całym zdarzeniem opiekunki, zaś mężczyźni ze służby zostali okrzyknięci w mediach społecznościowych bohaterami.

9 metrów od brzegu

Lód bywa zdradliwy. Przekonał się o tym pies, który podczas spaceru wbiegł na środek zamarzniętego jeziora. Wystarczyło jedno stąpniecie łapą, by pod zwierzakiem załamał się lód, a pies wpadł do lodowatej wody. Zwierzę próbowało wydostać się z jeziora, jednak bezskutecznie. Przerażona opiekunka, która najpierw sama próbowała ratować czworonoga, ostatecznie zadzwoniła po pomoc. Chwilę później na miejsce zdarzenia przyjechali dwaj funkcjonariusze Straży Obywatelskiej. Jak się okazało, pies znajdował się około 9 metrów od brzegu.

Heroiczna postawa hiszpańskich funkcjonariuszy

Funkcjonariusze od razu przystąpili do akcji ratunkowej. Nie mieli ze sobą specjalistycznego sprzętu, jednak sytuacja wymagała podjęcia natychmiastowych działań. Mężczyźni nawet się nie zastanawiali – wskoczyli do lodowatej wody. Do rozbicia lodu, a tym samym i utworzenia przejścia użyli jedynie gałęzi. Chwilę później pies był już bezpieczny na brzegu. Zziębnięty, przerażony i zmęczony trafił wprost w objęcia zmartwionej opiekunki. Cała akcja ratunkowa została nagrana i opublikowana na Twitterze. Filmik ma milion wyświetleń, a internauci chwalą postawę dwóch hiszpańskich funkcjonariuszy. 

Bądźcie ostrożni!

Wychodząc z pupilem na zimowe spacery, pamiętajcie, aby nie pozwalać zwierzakowi wbiegać na zamarznięte jeziora czy stawy. Wystarczy ułamek sekundy, by doszło do tragedii. Niestety nie wszystkie tego typu historie mają szczęśliwe zakończenie – zaoszczędźmy stresu i sobie, i psu. Kierujmy się rozsądkiem.

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Psy.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „50 ras w sam raz do kochania”

źródła: wiadomosci.gazeta.pl, www.polsatnews.pl

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Oliwia
Oliwia
26 dni temu

Jako osoba szanująca dobro dla zwierząt uważam że policjanci postąpili właściwie.
Niektórzy (a nawet zdecydowana większość) przeszła by obojętnie nie patrząc nawet na psa. Nie wspominając o jakimkolwiek zastanowieniu nad tym że pies może umrzeć.

Jestem wdzięczna tym policjantom być może otworzą oczy niektórym osobom.

Dziękuję za przeczytanie,
Pozdrawiam.