Pies z najdłuższym językiem na świecie! Poznajcie bernardynkę Mochi


Adoptowana ze schroniska w stanie Kolorado bernardynka Mochi trafiła do Księgi rekordów Guinnessa jako pies z najdłuższym językiem na świecie.

Mochi została adoptowana przez Carlę Rickert ze schroniska o wiele mówiącej nazwie Big Dogs, Huge Paws – Wielkie Psy, Ogromne Łapy. Carla, wybierając bernardynkę, wiedziała, że decyduje się na ogromnego psa, ale nie wiedziała, że suczka trafi do Księgi rekordów Guinnessa, i to jeszcze w kategorii: pies z najdłuższym językiem.

A tak się właśnie stało, bo okazało się, że jest nie tylko potężnym psem, ale ma też długi język. Jak długi? Weterynarz go zmierzył i wyszło mu, że jego długość wynosi 18,58 cm. Mochi ma najdłuższy język spośród psów żyjących na całym świecie!

Kiedy otworzyliśmy Księgę rekordów Guinnessa i zobaczyliśmy w niej zdjęcie Mochi, byliśmy bardzo dumni. To nam zrekompensowało wycieranie śliny przez sześć i pół roku – żartuje Carla cytowana przez www.guinnessworldrecords.com.

Carla i jej mąż mają nadzieję, że to, iż Mochi, zwana w skrócie Mo, trafiła do Księgi rekordów Guinnessa, zwróci uwagę ludzi na to, ile radości może przynieść adoptowany pies.

Mo jest zabawną, kochaną, wierną suczką – wierną nam, swojej rodzinie na zawsze. To kiedyś maltretowane i opuszczone szczenię nauczyło nas, że inność jest w porządku. Jesteśmy dumni z jej unikalnej cechy, którą jest długi język – mówi Carla.

Mo lubi pozować do zdjęć, spędzać czas ze swoją rodziną i podjadać słodkie ziemniaki. Jako pies z najdłuższym językiem na pewno potrafi wylizać wszystko aż do dna!

Suczka Mochi ma najdłuższy język spośród żyjących psów, ale rekordzistką wszech czasów była bokserka Brandy. Jej język mierzył 43 cm. Suczka odeszła za Tęczowy Most w 2002 roku.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rose
4 lat temu

Wow. 18,58 cm to naprawdę dużo. Zastanawiam się jak ona go mieści w pysku?