Z Plotką nie wygrasz na Westminster Dog Show!

fot. Facebook / WKCDogShow

Nosi imię Rumor, czyli Plotka. W ubiegłym roku otarła się o zwycięstwo podczas najstarszej amerykańskiej wystawy psów.

To nieuniknione, że wystawy psów polegają na porównywaniu jabłek z gruszkami, ale muszę powiedzieć, że Rumor to najpiękniejszy owczarek niemiecki, jakiego kiedykolwiek widziałem – niezwykły egzemplarz – napisał Matthew J. Mosca, użytkownik Facebooka, o zwyciężczyni 141. Westminster Kennel Club Dog Show, suczce owczarka niemieckiego Rumor, czyli Plotce.

Z kolei właściciel i handler Rumor Kent Boyles z Edgerton w stanie Wisconsin mówi, że jego suczka jest piękna w szczegółach. Rumor swe imię zawdzięcza… Adele. Wzięło się z piosenki „Rumor Has It”.

Suczka Rumor
fot. Facebook / WKCDogShow

Suczka zwyciężała dotąd na 103 wystawach. To było jej 104 i jak zapewnia właściciel, ostatnie zwycięstwo. Bo pewnie niedługo pięcioletnia suczka zostanie mamą. A na razie będzie się zajadała stekami wołowymi, za którymi przepada.

Suczka ze swoimi trofeami
fot. Facebook / WKCDogShow

Żeby zwyciężyć podczas wystawy w Madison Square Garden w Nowym Jorku (12-14 lutego), Rumor musiała najpierw pokonać konkurentów w swojej rasie, czyli owczarki niemieckie. Potem psy konkurują między sobą w grupach, a ich zwycięzcy grup walczą o palmę zwycięstwa całego show.

W tym roku w poszczególnych grupach wygrały: psy pasterskie – owczarek niemiecki Rumor, miniaturowe – pekińczyk Pequest Pickwick, myśliwskie – elkhound Daggarwood Delight, niesportowe – pudel miniaturowy Danfour Avalon As IF, sportowe – seter irlandzki Vermilion’s Sea Breeze, pracujące – bokser Mephisto’s Speak Of Devil, teriery – norwich terrier Taliesin Twice As Nice.

Najlepsza suczka
fot. Twitter / WKCDOGS

Rzeczywiście jest to trochę porównywanie jabłek z gruszkami, ale każdy z tych psów w swojej rasie i grupie ma jakieś najlepsze cechy. Najwięcej tych najlepszych cech zgromadziła w sobie tym razem Rumor.

 

Dotąd najstarszym psem, który zwyciężył w WDS, był sussex spaniel (2009), a najmłodszym dziewięciomiesięczny owczarek szkocki długowłosy collie (1929). Trzy razy z rzędu udało się zwyciężać foksterierowi krótkowłosemu (1907-1909).

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
magdabroy
magdabroy
4 lat temu

Piękna 🙂