Pobił Neskę tak, że ta straciła nos. Sąd wydał wyrok


Pamiętacie historię pitbulki, którą pijany mężczyzna pobił w październiku? Odbyła się rozprawa, podczas której oskarżony – który zresztą przyznał się do winy – otrzymał wyrok. Aż trudno uwierzyć, jak niski.

„W dniu 12.10 (…) znęcał się nad psem (…), bił go po głowie, czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci obrzęku, z odmą podskórną głowy, ubytku lusterka nosa i przegrody nosowej (…)” – tak brzmi fragment zawiadomienia o sprawie, które zaocznie otrzymała zaangażowana w sprawę Fundacja Zwierzęca Polana.

Wyrok, który zaproponowała prokuratura i na który zgodził się oskarżony, to 20 godzin prac społecznych przez 5 miesięcy. Tak, tylko tyle! Za pobicie psa do nieprzytomności!

Trudno zgodzić się z tym wyrokiem, który można potraktować jako właściwie brak kary za tak bestialski czyn. Fundacja Zwierzęca Polana apeluje na Facebooku o wysyłanie maili do prokuratury w proteście przeciwko tak niskiemu wyrokowi. I my popieramy tę akcję protestacyjną, bo nie możemy godzić się na to, by sądy łagodnie traktowały oprawców zwierząt.

Maile z tytułem „NIE ZGADZAMY SIĘ NA BRAK KARY – NESKA” można wysyłać na adres: pr.garwolin@siedlce.po.gov.pl, w treści wpisując swoją opinię na temat wymierzonej kary. Miejmy nadzieję, że gdy prokuratura zobaczy, jak wielu osobom nie jest obojętny los psów, przyjrzy się sprawie raz jeszcze.

Kliknij, by przeczytać historię Neski.

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments