Początek obchodów Międzynarodowego Dnia Dogoterapii


W Klinice Rehabilitacji Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie spotkali się ludzie i psy uczestniczący w terapii dzieci i dorosłych niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo.

Konferencja w CZD rozpoczęła drugie obchody Dnia Dogoterapii (15 czerwca), który w tym roku zyskał międzynarodowy charakter (Ogólnopolski Dzień Dogoterapii ustanowiono rok temu). Uczestnikom towarzyszyło kilka z 14 specjalnie wyselekcjonowanych i wyszkolonych psów z Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA, które na co dzień pracują z dziećmi. Kiedy jeden z nich wszedł do pomieszczenia kliniki, w którym leżał kilkuletni przykuty do łóżka chłopiec, kilka osób uniosło tego sporej wagi malamuta i położyło na łóżku chorego, by mógł go pogłaskać. Zwierzak odwdzięczył się za to polizaniem jego rączki.
Zajęcia rehabilitacyjne z psami sprzyjają budowaniu u dzieci poczucia własnej wartości, siły i zaradności. Udowodniono skuteczność takiej terapii u osób dotkniętych autyzmem, porażeniem mózgowym, niedowładem kończyn czy upośledzeniem umysłowym.
Konferencja została zorganizowana z inicjatywy członków programu „Pomóżmy razem”: Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA, Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik oraz Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź. KP

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments