Polacy na mistrzostwach świata w agility


Najważniejsze zawody agility – mistrzostwa świata – odbywały się w dniach 7-9 października w Lievin we Francji. Wzięli w nich udział zawodnicy z 36 krajów, m.in. z Chin i RPA.

Aż trzem zawodniczkom z Polski udało się zająć lokaty w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji generalnej, czyli agility i jumping. W klasie medium Olga Kwiecień-Maniewska z owczarkiem pirenejskim Extreme Braveheart zwanym Brava zajęła czwarte miejsce. W tej grupie startowały 82 psy. W klasie small szóste miejsce (na 75 psów) zajęła Iwona Kalisz z Pipi rasy parson russell terier (Gracja Obornicki Nornik). Najwięcej czworonogów, bo aż 127, startowało w klasie large. I tutaj Polkom udało się zająć wysoką lokatę – ósme miejsce zdobyła Nina Bekasiewicz z border collie Salsa Red TeamTempo.

 

W przebiegach drużynowych polska ekipa z klasy small wywalczyła piąte miejsce (startowało 26 krajów). W tej części zawodów wzięły udział: Iwona Kalisz z Pipi, Patrycja Tucholska z Kimi (pudel miniaturowy I’m The Best Earl’s Legends) i Olga Kwiecień-Maniewska  z Sunday (cocker spaniel angielski Miranda ze Sztormowej).

 

O dużym pechu może mówić drużyna z klasy large – jedna z suczek uszkodziła sobie palec. I mimo że było to jeszcze w czasie biegu indywidualnego, regulamin zabrania wymiany zawodnika w składzie drużyny już po rozpoczęciu zawodów. Ostatecznie drużyna large pobiegła w niepełnym składzie dwóch zawodniczek.

 

Mistrzami Świata Agility 2011 zostali w klasie small Nicola Giraudi (Włochy) i Twister (parson russell terrier). W klasie medium – Ashley Deacon (Stany Zjednoczone) i Luka (owczarek pirenejski). W klasie large – Roy Fonteijn (Holandia) i Flinn (border collie) http://www.youtube.com/watch?v=WM5EiCDBH3I.

 

W przebiegach drużynowych mistrzostwo świata w klasie small zdobyła Rosja, w klasie medium – Francja, a w klasie large Hiszpania.  

 

Pełne wyniki zawodów: http://www.agilityworldchampionshiplievin2011.tv/static/EN/infosepreuves.html

UCh

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments